قبول وکالت در نروژ و اروپا ، مهاجرت واخذ اقامت در نروژ و اروپا ، اخذ ویزا نروژ و اروپا ، گرفتن پاسپورت نروژ و اروپا ، خرید ملک ، معاملات املاک و مستغلات در نروژ و اروپا ، ثبت شرکت در نروژ و اروپا ، گرفتن شریک تجاری در نروژ و اروپا ، خدمات تسهیلاتی و بانکی و ارزی در نروژ و اروپا ، امور بازرگانی در کشور نروژ و اروپا ، نقل و انتقالات پولی و ارزی در نروژ و اروپا ، صادرات و واردات در نروژ و اروپا ، خدمات بیمه ای در نروژ

اخذ اقامت نروژ (اروپا ،شینگن ) ، اخذ ویزای نروژ (اروپا ،شینگن) ، قبول وکالت نروژ (اروپا ،شینگن) ، مهاجرت نروژ (اروپا ،شینگن) ، گرفتن پاسپورت نروژ (اروپا ،شینگن) ، ثبت شرکت نروژ (اروپا ،شینگن) ، گرفتن شریک تجاری نروژ (اروپا ،شینگن) ، اخذ نمایندگی بین المللی نروژ (اروپا ،شینگن) ، سرمایه گذاری نروژ (اروپا ،شینگن) ، خرید و اجاره ملک نروژ (اروپا ،شینگن) ، ویزای تحصیلی نروژ (اروپا ،شینگن) ، ویزای کاری نروژ (اروپا ،شینگن) ، امور بازرگانی نروژ (اروپا ،شینگن) ، صادرات و واردات نروژ (اروپا ،شینگن) ، خدمات بانکی و ارزی نروژ (اروپا ،شینگن) ، نقل و انتقالات مالی ارزی نروژ (اروپا ،شینگن) ، خدمات بیمه ای نروژ (اروپا ،شینگن) ، رفع دیپورتی نروژ (اروپا ،شینگن) ، رفع ریجکتی نروژ (اروپا ،شینگن) ، گرفتن وقت سفارت کشور نروژ ( شهرهای اسلو ، برگن ، تروندهایم و غیره )
 (برای اطلاعات بیشتر و تصمیم بهتر می توانید به سایت های موسسه حقوقی و بین المللی یسنا مراجعه نمایید) 

   www.yasnahome.com
(قسمت :حقوق مهاجرت )www.yasnasa.com
(قسمت :مهاجرت ، ویزا )www.yasnairan.com
(قسمت : مهاجرت و اقامت )www.yasnalawyer.com
(قسمت :مهاجرت و ویزا )www.yasnamigration.com

 (ما در بیش از ۷۰ کشور جهان فعالیت می نماییم که اطلاعات به روز این کشورها رو می توان در سایت های فوق جستجو نمود )

اقامت ، اخذ ویزا ، ثبت شرکت ، سرمایه گذاری در نروژ (1)

(نقش وکیل و مشاورخوب این است که احتمال خطاها را کم کند و در تصمیم گیری درست شما را یاری نماید )

موسسه حقوقی بین المللی  یسنا آمادگی پیگیری تمامی امور حقوقی ایرانیان در کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن ” را دارد .خدمات حقوقی ( گرفتن وکیل و مشاور ) از آن جهت ضروری می باشد که در حال حاضر تعداد  زیادی از ایرانیان به دلایل مختلف  در کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن ” زندگی می کنند و به دلیل تعلق مادی و معنوی نیازمند دریافت خدمات حقوقی و پیگیری امور در مراجع قضایی و اداری هستند.

 خدماتی این  موسسه حقوقی و بین المللی یسنا قادر به انجام آن در کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن ” می باشد به شر ذیل می باشد :

۱- قبول وکالت و مشاوره در اخذ انواع ویزای و گرفتن وقت سفارت کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن “
۲- قبول وکالت و مشاوره در اخذ اقامت کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن “
۳- قبول وکالت و مشاوره در رفع ریجکتی ( ریجکت شدن ) از سفارت کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن “
۴- قبول وکالت و مشاوره در رفع اخراج شدن ( دیپورت ) کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن “
۵- قبول وکالت و مشاوره در ثبت شرکت در کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن “
۶- قبول وکالت و مشاوره در ثبت شعبه در کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن “
۷- قبول وکالت و مشاوره در گرفتن شریک تجاری در کشور  نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن “
۸- قبول وکالت و مشاوره در امور بازرگانی و تجاری ( صادرات و واردات ، حمل و نقل بین المللی ، امور گمرکی و ترخیص کالا ، تنظیم قراردادهای بین المللی ) در کشور  نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن “
۹- قبول وکالت و مشاوره خرید و پیش خرید و اجاره املاک و مستغلات  مسکونی و اداری و تجاری در کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن “
۱۰- قبول وکالت و مشاوره در کلیه خدمات بانکی و نقل و انتقالات ارزی در کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن “
۱۱- قبول وکالت و مشاوره در کلیه امور حقوقی و جزایی در کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن “
 عدم آگاهی اشخاص از مسائل مهاجرتی ، قضایی و حقوقی در زندگی روز مره که موجب تشکیل پرونده‌های قضایی غیرضروری، سردرگمی در محاکم قضایی و در نهایت افزایش ضرر و زیان و حتی ورشکستگی آنان میشود ، برای ارتقای آگاهی‌های حقوقی و صرفه جویی در وقت و هزینه و انجام کلیه معاملات با مراجعه با موسسه  حقوقی بین المللی  یسنا می توانید با خیال آسوده به نتیجه دلخواه خود برسند.
 موسسه حقوقی بین المللی  یسنا  با بهرگیری از وکلای خوشنام و مجرب خدمات حقوقی ویژه خود را در قالب قبول وکالت و ارائه مشاوره حقوقی در خصوص کلیه دعاوی حقوقی و کیفری ( جزائی ) و دفاع از جرائم  ارتکابی و همچنین امور ( مهاجرت واخذ اقامت موقت و اخذ تابعیت مضاعف ، معاملات املاک و مستغلات ، ثبت شرکت ، گرفتن شریک تجاری ، خدمات تسهیلاتی و بانکی، امور بازرگانی و غیره ) در کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن ” پذیرا می باشد.

 نگاهی به کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن “

كشور پادشاهي‌ نروژ در نيمكرة‌ شمالی و نیمکره شرقي‌ قرار دارد و جزو کشورهای اروپاي‌ شمالي‌ و اسكانديناوي‌ محسوب‌ مي‌شود. اين‌ كشور، بین  ۵۸ و ۷۵ درجة‌ عرض‌ شمالي‌ و ۴  و ۳۱ درجة‌ طول‌ شرقي‌ واقع‌ شده‌ است‌.مساحت‌ آن‌ ۳۸۵۲۵۲ كيلومتر مربع‌ (۱۴۸۷۴۷ مايل‌ مربع)‌ مي‌باشد. این کشور به لحاظ مساحت شصت و یکمین کشور جهان است.
كشور نروژ، از شمال‌ به‌ درياي‌ بارنتس‌ Barents Sea  ( جزو اقيانوس‌ منجمد شمالي‌)، از شمال‌ شرقي‌ به‌ كشور فنلاند و روسیه، از شرِق به‌ كشور پادشاهي‌ سوئد، از جنوب‌ به‌ تنگه‌ اسكاژراك‌ Skagerrak Strait و به‌ وسيلة‌ اين‌ تنگه‌ با كشور دانمارك‌ ارتباط‌ دارد و از مغرب‌ به‌ درياي‌ شمال  و درياي‌ نروژ (جزو اقيانوس‌ اطلس‌) محدود            نروژ با كشور سوئد ۱۶۱۹ كيلومتر ، با كشور فنلاند ۷۲۷ كيلومتر و با كشور روسیه  ۱۹۶ كيلومتر مرز مشترك‌ دارد. طول‌ كل‌ مرزهاي‌ اين‌ كشور ۲۵۴۲ كيلومتر مي‌باشد. كشور نروژ، بيش‌ از ۱۹۳۱۲ كيلومتر خط‌ ساحلي‌ اقيانوسي‌ دارد.
 کشور نروژ به‌  «غرب‌ اسكانديناويا» نيز ناميده‌ مي‌شود و به‌ علت‌ داشتن‌ خليجهاي‌ فراوان‌ به‌ كشور، هزار خليج‌ ملقب‌ ساخته‌اند.    در شمال‌ نروژ جزاير متعددي‌ وجود دارد كه‌ مهمترين‌ آنها عبارتند از: لوپهاوت‌  ، رينگ‌  واسوي‌ و سنجا. در شمال‌ غربي‌ نیز مجمع‌الجزاير لوفتون‌ (لوفون‌) شامل‌ ۱۲ جزيرة‌ بزرگ‌ و ۳۵ جزيرة‌ كوچك‌، جزيره‌ ويكنا،   جزيرة‌ هيترا   و فوريا    واقع‌ شده‌اند.
     كشور نروژ خليج های فراواني‌ دارد كه‌ از مهمترين‌ آنها مي‌توان‌ به‌ تانا، لاكسه،‌ پورسانگر، وستافيورد در نواحي‌ شمال‌ و شمال‌ غربي‌، فيوردين‌، بوكن‌، اوسلو و هاردانگر   در نواحي‌ غربي‌ و جنوبي‌ اشاره‌ نمود.
     بنادر نروژ كه‌ عمدة‌ در سواحل‌ اقيانوس‌ اطلس‌، درياي‌ شمال‌ و تنگه‌ اسكاژراك‌ قرار دارند مراكز ايالات‌ نروژ نيز هستند. مهمترين‌ اين‌ بنادر عبارتند از: بودو، نامسوس‌، تروندهايم، هرمانس‌ ورك‌، برگن‌، اگرسوند، آردا، گولن، اوسلو، درامن‌، هورتن‌، فردريك‌ اشتاد، توسن‌ برگ‌، لارويك‌، آرندال‌، كريستين‌ سوند، ريزور، لانگه‌ سوند، موس‌، كراگرو.

 قبول  وکالت و مشاوره در اخذ  اقامت کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن ” ( گرفتن پاسپورت )

موسسه حقوقی بین المللی  یسنا  با بهرگیری از وکلای خوشنام و مجرب خدمات حقوقی ویژه خود را در قالب قبول وکالت و ارائه مشاوره حقوقی در خصوص اخذ اقامت در کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن ” پذیرا می باشد.

 روش های اخذ اقامت نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن ” عبارتند از :

۱- اخذ اقامت  نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن ” از طریق سرمایه گذاری
۲-  اخذ اقامت نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن ” از طریق ثبت شرکت
۳-  اخذ اقامت نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن ” از طریق تمکن مالی
۴-  اخذ اقامت نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن ” از طریق خرید ملک
۵-  اخذ اقامت نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن ” از طریق کار
۶-   اخذ اقامت نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن ” از طریق تحصیل
۷- اخذ اقامت نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن ” از طریق ازدواج

مزایای اقامت کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن “

۱- توانایی کار، اقامت و تحصیل در این کشور و در ۲۷ کشور دیگر اتحادیه اروپا (انگلستان، آلمان، سوئد و غیره) بدون نیاز به ویزا
۲- امکانات بیشتری برای پیشبرد کار، در بسیاری از مشاغل و دیگر فرصت های حرفه ای برای اولین بار برای شهروندان اتحادیه اروپا ارائه شده است
۳- دسترسی به مزایای پزشکی، از جمله بهداشت و درمان رایگان
۴- دسترسی به مزایای آموزشی، از جمله آموزش عالی رایگان
۵- دسترسی به حقوق سرمایه گذاری مالی در دسترس تنها برای شهروندان اتحادیه اروپا
۶- تکمیل آسان تر تمام نیازهای لازم برای خرید ملک در نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن “
۷- توانایی انتقال تابعیت (نروژی   و اتحادیه اروپا) به همه کودکان زیر ۱۸ سال به صورت خودکار.

 قبول وکالت و مشاوره در اقامت کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن ” از طرق سرمایه گذاری ( گرفتن پاسپورت )

اقامت ، اخذ ویزا ، ثبت شرکت ، سرمایه گذاری در نروژ (2)

موسسه حقوقی بین المللی  یسنا  با بهرگیری از وکلای خوشنام و مجرب خدمات حقوقی ویژه خود را در قالب قبول وکالت و ارائه مشاوره حقوقی در خصوص اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در کشور  نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن ” پذیرا می باشد.
از میان روشهای متعدد در خصوص اخذ اقامت ” اتحادیه اروپا ، شینگن ” اخذ اقامت اروپا ازطریق سرمایه گذاری وخرید ملک در کشور نروژ   یکی از روشهای جذاب اخذ اقامت ” اتحادیه اروپا ، شینگن ” بشمار میرود ودر عین حال روشی است که متقاضیان باید بسیار سنجیده و حساب شده با آن مواجه شوند و تا آنجاکه ممکن است دانش و اطلاعات خود را در تعامل با مشاوران و وکلای مهاجرت بالا ببرند تا مسیر درستی را جهت اخذ اقامت ” اتحادیه اروپا ، شینگن ” ازطریق سرمایه گذاری وخرید ملک در کشور نروژ   بدست آورند .
 فراموش نکنیم که روش سرمایه گذاری تنها یکی از روشهای اخذ اقامت اروپا بشمار میرود لذا متقاضیان در انتخاب روش انجام کار جهت اخذ اقامت اروپا باید بسیار محتاط باشند. چه بسا کسب اطلاعات نادرست اخذ اقامت ” اتحادیه اروپا ، شینگن ” ازطریق سرمایه گذاری وخرید ملک در کشور نروژ   منجر به اتخاذ تصمیم غلط شده و منابع مالی و نروژ   شما تلف شود.
اکنون که به حساسیت روش سرمایه گذاری در اخذ اقامت ” اتحادیه اروپا ، شینگن ” و اخذ اقامت اروپا ازطریق سرمایه گذاری وخرید ملک در کشور نروژ   آشنا شدید می توانیم جزییات بیشتری از این روش را جهت اخذ اقامت ” اتحادیه اروپا ، شینگن ” ازطریق سرمایه گذاری وخرید ملک در کشور  نروژ   در اختیار متقاضیان محترم قرار دهیم .
سرمایه گذاری را به سه طریق میتوان انجام داد که شرح هر یک از طرق مختلف مستقلا نیز دربخشهای دیگر به تفصیل آورده شده است اما مختصرا سرمایه گذاری در قالب سه روش بنامهای خرید املاک مسکونی و تجاری واوراق قرضه بیان نمود در این خصوص قبل از هر اقدامی با وکلای و مشاوران زبده موسسه حقوقی و بین المللی یسنا جهت  اخذ اقامت ” اتحادیه اروپا ، شینگن ” ازطریق سرمایه گذاری وخرید ملک در کشور نروژ   تماس حاصل نمایید.
در روش خرید املاک مسکونی به منظور اخذ اقامت  رومانی  ,متقاضی ملکی مسکونی در کشور نروژ   خریداری  نموده و بر اساس سرمایه گذاری و خرید انجام شده در خواست اقامت و مهاجرت به کشور نروژ   می نماید البته برای اخذ اقامت ” اتحادیه اروپا ، شینگن ” ازطریق سرمایه گذاری وخرید ملک طبق قوانین امور مهاجرتی تنها   تعداد معدودی از کشور ها مانند اسپانیا ؛ یونان ؛ پرتقال ؛ قبرس و…در ازای خرید ملک مسکونی مبادرت به  صدور کارت اقامت اروپا مینمایند و برای بقیه کشورها امکان اخذ اقامت اروپا و مهاجرت به ” اتحادیه اروپا ، شینگن ” از روش خرید ملک وجود ندارد.
البته این بدین معنی نیست که متقاضی نمیتواند ملکی را در کشور نروژ   خریداری کند زیرا هر کس با توجه به شرایط مالی خود و قوانین کشورها در خصوص مالکیت خصوصی میتواند ملکی را خریداری کند و مالک صد در   صد آن شود اما ممکن است اخذ اقامت اروپا  ازطریق سرمایه گذاری وخرید ملک در کشورمورد نظربر اساس مبانی حقوقی و قانونی و مقرراتی اداره مهاجرت کشور مورد نظر قانونی برای صدور اجازه اقامت بر اساس خرید ملک در آنجا نداشته باشد.
روش دیگر سرمایه گذاری خرید املاک تجاری از قبیل مغازه ؛رستوران ؛هتل ؛کارخانه و… در کشور نروژ   است البته این روش ممکن است به تنهایی یا در بیشتر موارد همراه با ثبت شرکت در کشور رومانی  انجام شود بستگی به قوانین و مقررات کشورها دارد اما چنانچه تاسیس شرکت با هدف مدیریت مجموعه های مذکور انجام شود باید  گردش مالی شرکت در کشور نروژ   گویای وضعیت واقعی کسب و کار مورد نظر باشد.
 اگرچه در برخی از کشورها ثبت شرکت مستقل از ایجاد کسب و کار فیزیکی انجام میشود و بر اساس آن امکان اخذ اقامت اروپا نیز میسر میگردد. اما در برخی کشورها اداره کسب و کار مانند هتل ؛رستوران و… باید حتما تحت پوشش شرکت فعالیت کنند.
لذا برای اخذ اقامت اروپا ازطریق سرمایه گذاری وخرید ملک در کشور نروژ   به نکته حایز اهمیت و در خور توجه ویژه خدمت متقاضیان محترم اینگونه نیست که به مجرد خرید ملک در کشور مورد نظر به وی اقامت دائم ”    اتحادیه اروپا ، شینگن ” داده میشود در حالیکه موضوع بسیار پیچیده تر و زمانبرتر از انست که تصور میشود و در واقع پس از سپری شدن اقامت موقت و تنها در در صورت تداوم در داشتن شرایط و ضوابط پس از معمولا پنج سال اقامت دائم داده میشود.
لذا اگر از ابتدا بدنبال اخذ اقامت دائم ” اتحادیه اروپا ، شینگن ” ازطریق اخذ اقامت اروپا به روش سرمایه گذاری وخرید ملک هستید از روش خرید ملک صرف نظر کنید چرا که این پروسه صرفا جهت صدور اقامت دائم ” اتحادیه اروپا ، شینگن ” زمانبر است. اگرچه کشورهای نظیر مالتا ؛قبرس واتریش و برخی از معدود کشورها با ارقام بالای ۳۰۰ هزار یورو حتی مستقیما تابعیت میدهند.لذا اخذ اقامت اروپا ازطریق سرمایه گذاری وخرید ملک در کشور های مذکور امکان پذیر است.

قبول وکالت و مشاوره در اقامت کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن ” از طریق ثبت شرکت ( گرفتن پاسپورت )

اقامت ، اخذ ویزا ، ثبت شرکت ، سرمایه گذاری در نروژ (3)

  موسسه حقوقی و بین المللی یسنا با همکاری کارشناسان خبره و وکلای معتبر در حال فعالیت در کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن ” و نیز با داشتن سالها تجربه در زمینه ثبت شرکت و  گسترش فعالیت های تجاری و دریافت اقامت از کشورهای  اروپایی  و همچنین همکاری مستمر با شرکتها ، سازمانها و اتاق های بازرگانی  کشورها در سراسر دنیا ،  آمادگی خود را جهت انجام پروسه های ثبت شرکت در  کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن ” و   دریافت اقامت برای شما عزیزان اعلام میدارد.
  با ثبت  شرکت بین المللی خود درکشور نروژ  میتوانید کسب وکار خود را در سطح جهانی با هویتی کاملا بین المللی گسترس داده و از مزایای آن جهت افزایش سود شرکت و اخذ اقامت کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن ”  برخوردار شوید.

 انتخاب نوع شرکت

مرحله دوم بعد از آماده سازی و برنامه ریزی انتخاب نوع شرکت است.هفت نوع شرکت در نروژ وجود دارد:
موسسه فردی
شرکت با مسئولیت محدود (AS)
شراکتی (سهامی) (ANS/DA)
انجمن های تعاونی (SA)
انجمن ها
بنیاد
شرکت عمومی محدود (ASA)
بنگاه های خارجی ثبت شده در نروژ (NUF)
بنگاه های خارجی ثبت شده در نروژ (NUF)
یک بنگاه خارجی که تمایل به انجام کسب و کار در نروژ دارد، می تواند یک شعبه از خود را در نروژ ثبت کند. هیچ الزامات قانونی خاصی در مورد کسب و کار های خارجی وجود ندارد. هم کسب و کار های با مسئولیت محدود و هم غیرمحدود می توانند بعنوان یک NUF ثبت شوند.
آن شعبه نروژی یک شخصیت قانونی مجزا محسوب نمی شود. بلکه یک کسب و کار خارجی است که از نظر قانونی مسئول فعالیت انجام شده در نروژ می باشد.
اگر آن شعبه از یک مکان ثابت در نروژ ،  مطابق مفاد قانون  مالیات ارزش افزوده (VAT) عمل نکند ، باید یک نماینده نروژی برای VAT ثبت گردد. این شعبه بطور طبیعی مشمول مالیات نروژ خواهد بود، و باید مطابق با مقررات نروژ عمل نماید.
 تاسیس یک شعبه هیچ الزامات سرمایه ای ندارد. بنگاه های خارجی که تمایل به انجام کسب و کار در نروژ دارند، باید در اداره ثبت بنگاه های کسب و کاری (Register of Business Enterprises) ثبت شوند. آن موسسات خارجی که فعالیت آنها در نروژ برای کسب سود نیست، حق این را دارند که در اداره ثبت هماهنگ کننده مرکزی (Central Coordinating Register) برای موسسات قانونی، ثبت گردند.

چگونگی ثبت یک بنگاه کسب و کاری خارجی ثبت شده در نروژ (NUF)

برای ثبت یک بنگاه کسب و کاری خارجی ثبت شده در نروژ، شما فرم اعلام ثبت مشخصات، یعنی فرمی که برای بنگاه های کسب و کاری خارجی ثبت نروژ است را، به مرکز ثبت برونویسوند (Brønnøysund)، ارسال نمایید. این ثبت بصورت الکترونیکی قابل انجام نیست.
برای ثبت نام در اداره ثبت بنگاه های کسب و کاری، این مدارک نیز باید به همراه فرم ارسال شوند:

اساسنامه شرکت

خلاصه مذاکرات جلسه ی یک هیئت صالحه که نشان دهنده اطلاعات ارائه شده باشد
اثبات ثبت شرکت در یک اداره ثبت کسب و کار خارجی
مدارک دیگری نیز ضروری هستند. شما می توانید این مدارک دیگر را در فهرست مدارک لازم برای ثبت، تغییرات یا حذف ها در راهنماهای تکمیل فرم اعلام (درخواست) ثبت هماهنگ برای یک NUF ببینید.
اگر این موسسه باید در قسمت ثبت مالیات ارزش افزوده ثبت گردد، باید قسمت ۲ از اعلام ثبت هماهنگ، یعنی مکمل ثبت مالیات بر ارزش افزوده، نیز تکمیل گردد.
تمام مدارک پیوست (ارسال شده) باید به زبان نروژی باشند، اما ترجمه سوئدی، دانمارکی و انگلیسی نیز پذیرفته می شوند.
فرم درخواست را باید امضاء نمایید. اینکه چه کسی باید امضاء کند بستگی دارد که آیا بنگاه قرار است در اداره ثبت هماهنگ کننده مرکزی (Central Coordinating Register) برای موسسات قانونی ثبت شود، یا در اداره ثبت بنگاه های کسب و کاری (Register of Business Enterprises). اطلاعات بیشتر در این مورد در راهنمای درخواست ثبت نام موجود است.
 هر شخصی که قرار است نقشی در این شعبه نروژی ایفا نماید، باید یک شماره ملی (ID) یا شماره D نروژی داشته باشد. می توانید با تکمیل فرم D درخواست یک شماره D را نمایید: «درخواست واگذاری یک شماره D». این فرم را می توانید همراه با درخواست ثبت هماهنگ ارسال کنید.

تاسیس توسط ملیت های خارجی

در کل، برای تاسیس یک کسب و کار در نروژ آزادی وجود دارد. یعنی اینکه برای مالکیت یک کسب و کار در نروژ، حتما نباید در اینجا زندگی نمایید.
در مجموع، هر شخصی که به دنبال تاسیس یا اداره یک کسب و کار در نروژ است، باید یک شماره شناسایی نروژی (شماره ملی (ID) شخصی یا شماره D) داشته، و یک آدرس کسب و کاری نروژی داشته باشد.
اما، ثبت یک کسب و کار در نروژ بطور خودکار به شما حق کار در اینجا را نمی دهد. قانون عمومی این است که تمام شهروندان خارجی برای کار در نروژ باید اجازه اقامت داشته باشند. کسب یک اجازه اقامت، بسته به کشور زادگاه شما، الزامات قانونی متفاوتی دارد.

کشورهای اسکاندیناوی

اگر شما یک شهروند اسکاندیناوی هستید، برای تایید ID و تغییر اعلام آدرس، فقط باید با اداره مالیات تماس بگیرید.

کشورهای اتحادیه اروپا/ منطقه اقتصادی اروپایی (EU/EEA)

اگر شما از کشوری از EU/EEA هستید، و به دنبال ایجاد یک کسب و کار در نروژ، باید ظرف سه ماه پس از ورود به نروژ از طریق برنامه ثبت برای شهروندان EU/EEA اقدام نمایید.

کشورهای خارج از EU/EEA

شهروندانی که از کشورهای خارج از EU/EEA می آیند، برای گرفتن اجازه اقامت برای کار در نروژ، باید به UDI درخواست دهند.

 شماره D

شماره D به افراد خارجی داده می شود که شماره ملی ID نروژ (fødselsnummer) را ندارند، اما برای اعلام هویت خود به مقامات نروژی به آن نیاز دارند. این شماره D فقط توسط افرادی قابل درخواست است که قرار است کم تر از ۶ ماه در نروژ بماند.
فقط وقتی این درخواست مربوط به ثبت در یکی از مراکز ثبت ما است، مرکز ثبت برونویسوند Brønnøysund از مرکز ثبت جمعیت (Population Register) درخواست شماره D را می نماید.
مطابق الزامات اوراق شناسایی و …، این درخواست برای تعیین یک نمره D، باید بصورت کتبی فرستاده شود. این درخواست باید همراه با اسناد ثبت برای آن ثبت مورد نظر ارسال گردد، مثلا همراه با درخواست ثبت هماهنگ. علاوه بر این درخواست، شما باید یک کپی رسمی (تایید شده) از مدرک معتبر شناسایی نیز، مثلا پاسپورتی با مهر و امضای کپی کننده، بفرستید. این کپی باید دارای امضاء و مهر اصلی باشد، وگرنه پذیرفته نمی شود

عوارض

عوارض استاندارد VAT مقدار ۲۵% است. عوارض VAT بر فروش مواد غذایی ۱۵% است. این عوارض برای حمل و نقل مسافر، اجاره اتاق توسط هتل ها یا کسب و کاری کمپ زنی و غیره، و اجاره اقتصادی منازل تعطیلات ۱۰% است.

ثبت در مرکز ثبت VAT‎

کسب و کار های خارجی فروشنده خدمات یا کالاها در نروژ، وقتی ارزش فروش و رفع توقیف های مشمول VAT‎ در یک دوره ۱۲ ماهه (نه لزوما سال تقویمی) فراتر از ۵۰۰۰۰ کرون نروژ است، باید در قسمت ثبت VAT‎، ثبت گردند. اعلام کتبی را باید به مرکز ثبت هماهنگ کننده مرکزی یا موسسات قانونی یا دفتر مالیاتی فرستاد که آن کسب و کار خارجی یا نماینده اش در آن منطقه، مکان کسب و کاری خود را دارند. این اعلام با استفاده از فرم اعلام ثبت هماهنگ  فرستاده می شود
 پیش نیاز ثبت در ثبت VAT‎، داشتن یک شماره سازمان نروژی است

ثبت از طریق یک نماینده

کسب و کار های خارجی فروشنده خدمات و اجناس در نروژ که مکان کسب و کاری یا مکان اقامت در اینجا ندارند، باید توسط یک نماینده ثبت شوند. در ثبت یک فرد خارجی از طریق یک نماینده، آن نماینده همان حقوق و تعهداتی را دارد که در ثبت معمولی در قسمت ثبت VAT‎ درج شده است. این نماینده باید یک مکان اقامت یا مکان کسب و کار در نروژ داشته باشد. هم آن کسب و کار خارجی و هم نماینده آن، باید اعلام (درخواست) ثبت هماهنگ (Coordinated Registration Notification) را امضاء نمایند.
کسب و کار های خارجی باید حساب های فعالیتی کسب و کاری خود در نروژ را داشته باشند. هم نماینده و هم آن کسب و کار خارجی، مسئول اطمینان از این هستند که مقررات حسابداری رعایت می گردند.
وقتی یک کسب و کار خارجی از طریق یک نماینده در ثبت VAT‎ ثبت می شود، اسناد فروش باید حداقل حاوی نام فروشنده و شماره سازمان باشند، که پس از حروف MVA قید می گردند، و البته درج آدرس و نام نماینده نیز الزامی است.
فروشنده و نماینده، باید یک کپی از اسناد فروش را داشته باشند.

تعهدات و حقوق ناشی از ثبت در ثبت VAT‎

یک کسب و کار خارجی که در VAT‎ (مستقیم یا از طریق نماینده خود) ثبت شده، باید مطابق قوانین حسابداری نروژ حساب های فعالیت های کسب و کاری خود را داشته باشد. کسب و کار های ثبت شده خارجی باید پرداخت VAT‎ (خروجی VAT‎) بر فروش اجناس و خدمات در نروژ را محاسبه کنند. ملیت های خارجی نیز موظف به کسر VAT‎ پرداخت شده بر فروش اجناس و خدمات برای استفاده در فعالیت های کسب و کاری خود هستند که مشمول کسب و کار در نروژ (ورودی VAT‎) می گردند. این حق کسر به VAT‎ محاسبه شده به وسیله اداره گمرکات و مالیات نروژ () بر کالاهای وارد شده به نروژ و VAT‎ که خود کسب و کار وقتی که خدماتی را از خارج خریداری می کند، موظف به پرداخت است، نیز می شود.
 کسب و کار خارجی موظف به ارائه درآمدهای VAT‎ برای هر دوره گزارش، به دفتر مالیاتی است. سال تقویمی به دو دوره گزارش ۶ ماهه تقسیم می شود، اما اول دوره کوتاه تر اعمال می گردد.
کسب و کار هایی که در یک سال تقویمی فروشی کمتر از ۱ میلیون کرون نروژ دارند، می توانند برای حق ارائه یک درآمد VAT‎ سالی یکبار (بازده VAT‎ سالیانه) درخواست دهند.
این بازده VAT‎ باید ارائه شود، و مالک VAT‎ باید ظرف یک ماه و ۱۰ روز از انتهای هر دوره گزارش آن را پرداخت کند (مثلا برای دوره گزارش ژانویه- فوریه تا ۱۰ آوریل، در حالیکه زمان مقرر وقتی که بازده های سالیانه VAT‎ ارائه شده اند، ۱۰ مارس است).
اگر نروژ با کشور مبادله کننده در مورد تبادل اطلاعات و کمک دو جانبه در حل و فصل ادعاها، توافق نامه ندارد، نماینده بطور مشترک و قویا متعهد به پرداخت VAT‎ می باشد.

تعهد مالیاتی- کارکنان و بنگاه های خارجی

اداره مرکزی امور مالیات خارجی (Central Office – Foreign Tax Affairs) سرمایه و درآمد مشمول مالیات برای بنگاه های خارجی و کارکنان خارجی آنها را در ارتباط با وظایف- کار در نروژ یا بر فلات قاره نروژ، ارزیابی می کند. این اداره سرمایه و درآمد کارگران دریایی مقیم خارج، دریانوردان خارجی مشغول کار در کشتی های ثبت شده نروژ، و هنرمندان خارجی را نیز ارزیابی می کند.
انتخاب نام
مرحله سوم انتخاب نام است
چه نامی را می توانید انتخاب کنید؟
در کل، انتخاب نام برای بنگاه شما، شامل این الزامات است:
حداقل سه حرف از الفبای نروژ
فقط بعضی نمادهای تعریف شده مشخص را می توان علاوه بر حروف استفاده کرد
این نام نمی تواند مطابق با نام کشور، استان یا شهرداری به تنهایی باشد
این نام نمی تواند با یک نام ثبت شده یکسان باشد
این نام نمی تواند بطور بالقوه گمراه کننده یا برخورننده باشد
علاوه بر موارد بالا، نام کسب و کاری رسمی برای مورد موسسه فردی باید حاوی نام خانوادگی مالک باشد.
علامت تجاری
باید مطمئن شوید که نام مورد نظر برای کسب و کار شما، قبلا بعنوان یک علامت تجاری ثبت نشده است.
باید آگاه باشید که لازم است نوع شرکت (AS, DA, SA و …) نیز در نام کسب و کار شما، اگر شرکتی به غیر از یک موسسه فردی را ثبت می کنید، مشهود باشد.
اسناد
شرکت های محدود و شرکت های محدود عمومی و شعبه های شرکت های خارجی، باید کلمه ‘Foretaksregisteret’ (ثبت بنگاه های کسب وکاری) را در ارتباط با شماره سازمان درج کنند، تا نشان دهند که در اداره ثبت بنگاه های خارجی، ثبت کرده اند. دیگر بنگاه های ثبت شده در اداره ثبت بنگاه های کسب و کاری  نیز می توانند این کار را بکنند، اما موظف به انجام آن نیستند. هدف این مقررات، که مطابق مقررات منطقه اقتصادی اروپا است، این است که برای همه ممکن باشد که ببینند کدام کسب و کار بنگاه خود را ثبت کرده است. این امر مشتریان و تامین کنندگان را قادر می سازد تا اعتبار شرکای کسب و کاری خود را بدانند.

 مزایای ثبت شرکت در نروژ

همان طور که می دانید نروژ از کشورهای منطقه شنگن است که با اخذ اقامت آن می توان به راحتی به تمام نواحی اروپا  برای مسافرت، تجارت و اقامت طولانی مدت سفر کرد
در خصوص اقامت باید گفت برای مدیر عامل و خانواده اش اقامت یکساله صادر می شود اما امکان درخواست اقامت دائم پس از ۳ سال وجود دارد و ۵ سال بعد از اقامت دائم می توان درخواست پاسپورت تروژی نمود
قوانین تجاری و گمرکی آزاد در داخل اتحادیه اروپا خود یکی از عوامل تشویق کننده برای ثبت شرکت در این کشور است.

قبول وکالت و مشاوره در اقامت کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن ” از طریق تمکن مالی

اقامت ، اخذ ویزا ، ثبت شرکت ، سرمایه گذاری در نروژ (2)

 شما تنها با اثبات تمکن مالی و درآمد خود می‌توانید از طریق  موسسه حقوقی و بین المللی یسنا در کمترین زمان ممکن و به سهولت به شرایط اقامت دائم برسید. ارائه یک فرصت استثنایی برای اخذ اقامت در یک کشور عضو اتحادیه اروپا و شینگن ( کشور  نروژ )  در جهت زندگی و یا اخذ مجوز سفر آزادانه در سراسر اروپا.
یکی از منحصر به فردترین مجوزهای اقامت در اروپای شنگن و کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن ” ، مجوز اقامت غیرکاری از طریق اثبات تمکن مالی است. در این نوع مجوز، متقاضیان با اثبات تمکن مالی در کشور خود، می توانند برای خود و همسر و فرزندان تحت تکفل، اقامت اروپای شینگن را از طریق  کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن ” پس از ارائه کامل مدارک، بدون ریسک دریافت کنند.

مزایای دریافت اقامت با استفاده از روش اثبات نمکن مالی در کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن “

۱- عدم نیاز به راه اندازی تجارت
۲- عدم نیاز به استخدام پرسنل
۳- عدم محدودیت سنی
۴- عدم نیاز به مدارک زبان انگلیسی
۵- سهولت تمدید اقامت
۶- معاف از پرداخت مالیات سالانه
۷- منجر به اقامت دائم و دریافت مجوز کار
۸- تحصیل رایگان فرزندان و حتی خودتان. چرا که نه !
۹- داشتن حساب بانکی بین‌المللی جهت سهولت در جابجایی وجوه
۱۰- نیاز نداشتن به حضور مستمر در کشور مقصد

 مدارک مورد نیاز:

۱-گواهی بانک مبنی بر موجودی ذکر شده
۲- گردش مالی سه ماهه آخر
۳ – قرارداد مربوط به درآمد ماهیانه مانند اجاره، سود سپرده، سود سهام و …
۴- گواهی عدم سوء پیشینه
۵- اسناد مربوط به دارایی ملکی و یا شرکتی
۶- بیمه پزشکی
۷- تمدید اقامت بعد از دریافت اقامت یک ساله
۸- خرید یا اجاره ملک محل سکونت
۹- انجام بیمه پزشکی

قبول وکالت و مشاوره جهت اقامت نروژ  از طریق کار :

شخصی که علاقه مند به اخذ ویزای کار در نروژ  است باید بداند که علم و تسلط او به زبان انگلیسی جز شرایط   دریافت این ویزا است.و همچنین به شخص متقاضی قدرت و شانس بیشتری برای پیدا کردن کار می دهد. در کشور  نروژ  هر شخصی برای اینکه شغل و موقعیت اجتماعی خویش را حفظ کند بیشترین تلاش را در این جهت انجام می دهد. برای مثال شخصی که منشی یک شرکت تجاری است حتی برای تنظیم و چیدمان صندلی های جلسات  سمینار دقت بسیار زیادی دارد. و حداقل حقوق برای یک ساعت در کشور نروژ  ده یورو است.  همچنین شخص متقاضی  می تواند در صورت قبولی در آزمون استخدامی و مصاحبه های شغلی در شرکت هایی که معتبر هستند  کار کند. شخصی که متقاضی ویزای کاردر نروژ  است  اگر برای سه ماه می خواهد در این کشور بماند باید درخواست ویزای بلند مدت خود را به اداره ی کار در نروژ  ارائه دهد تا نورد بررسی قرار گیرد.

 قبول وکالت و مشاوره  در اخذ ویزای کشور  نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن “

موسسه حقوقی بین المللی  یسنا  با بهرگیری از وکلای خوشنام و مجرب خدمات حقوقی ویژه خود را در قالب قبول وکالت و ارائه مشاوره حقوقی در خصوص اخذ انواع ویزا در کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن ” پذیرا می باشد.
کشور نروژ   عضو اتحادیه اروپا و پیمان شنگن می باشد و برای سفر به  نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن ”  نیاز به ویزا شنگن دارید .

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزا  کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن “

۱- اصل پاسپورت با اعتبار حداقل ۳ ماه بیشتز از تاریخ ویزا درخواستی  .
۲- فرم درخواست ویزا ( از سایت سفارت دریافت نمائید ) .
۳-کارت ملی و شناسنامه .
۴- دو  قطعه عکس رنگی ۶ در ۴ رنگی با پس زمینه سفید بدون روتوش .
۵- در صورتی که قبلا ویزا شنگن و یا ویزا کشور معتبر دیگری دریافت کرده اید کپی از آنها و مهر های ورود و خروج .
۶- نامه تمکن مالی و گردش ۶ ماه آخر سپرده بانکی .
۷- گواهی اشتغال به کار که در آن تاریخ استخدام – سمت – میزان حقوق و مرخصی ذکر شده باشد به همراه فیش حقوقی . ( برای کارمنداگ و کارگران)
۸- پروانه کسب و یا ثبت شرکت و یا کارت بازرگانی . ( برای صاحبان مشاغل )
۹- گواهی بازنشستگی ( برای افراد بازنشسته )
۱۰- گواهی اشتغال به تحصیل ( برای دانشجویان )
۱۱- بیمه مسافرتی .
۱۲- سند مالکیت ( در صورت وجود )
۱۳- رزرو هتل و بلیط هواپیما .

 انواع ویزای شینگن

ویزای شنگن در ۴ نوع صادر می شود :
ویزای نوع A :ویزای ترانزیت است یعنی مسافر حق خروج از فرودگاه را ندارد و می تواند فقط در یکی از فرودگاههای شنگن پرواز خود را تعویض و راهی کشوری در خارج از شنگن گردد.
ویزای نوع BB : ویزای عبور است یعنی مسافر حق خروج از فرودگاه را دارد و میتواند از شنگن بعنوان منطقه عبوری استفاده نماید تا از طریق زمینی خود را به کشور دیگری غیر شنگن برساند.
ویزای نوع C : ویزای توریستی است که اکثر ایرانیان با آن وارد شنگن می شوند.
ویزای نوع D : ویزای بلندمدت است که معمولا تجار و بازرگانان ازآن استفاده می کنند تا بتوانند در طی سال بارها به شنگن وارد و از آن خارج شوند.

قبول وکالت و مشاوره  در اخذ ویزای تحصیلی کشور  نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن “

اقامت ، اخذ ویزا ، ثبت شرکت ، سرمایه گذاری در نروژ (4)

موسسه حقوقی بین المللی  یسنا  با بهرگیری از وکلای خوشنام و مجرب خدمات حقوقی ویژه خود را در قالب قبول وکالت و ارائه مشاوره حقوقی در خصوص اخذ ویزای تحصیلی در کشور  نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن ” پذیرا می باشد.
 نروژ  یکی از مقصدهای تحصیلات عالیه ایرانیان در دهه های اخیر بوده است که به دلیل کیفیت عالی آموزشی و هم چنین، رایگان بودن کلیه مقاطع تحصیلی برای دانشجویان خارجی به ویژه در مقاطع دکترا و پسا دکترا، با استقبال گسترده ایرانیان متقاضی تحصیل در خارج از کشور رو به رو شده است.
تحصیل در کلیه مقاطع تحصیلی برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا در دانشگاه های نروژ رایگان است اما به دلیل معافیت دانشجویان از پرداخت شهریه، امکان دریافت بورس تحصیلی برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ضعیف است. به متقاضیان توصیه می شود حتی الامکان در مقاطع کارشناسی ارشد، دکترا و پسا دکترا با اساتید مربوطه در دانشگاه های مقصد، جهت دریافت کمک هزینه کوتاه مدت و بلند مدت رایزنی کنند. حتی الامکان، زمانی نسبت به اخذ پذیرش تحصیلی برای تحصیلات رایگان در مقطع ارشد و دکترا در نروژ اقدام کنید، که بتوانید از پس هزینه های گران زندگی در این کشور گران اروپا برآیید.

 تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور نروژ

کسانی که مدرک دیپلم را اخذ نموده اند و قصد ادامه تحصیل دراروپا را دارند، می توانند با اخذ ویزای تحصیلی شرایط ادامه تحصیل را فراهم سازند.

برای تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور نروژ داشتن مدارک ذیل الزامی است:

۱٫دیپلم متوسطه ۱۲ ساله به علاوه حداقل یک سال تحصیلات دانشگاهی یا دیپلم متوسطه ۱۱ ساله به علاوه حداقل دو سال تحصیلات دانشگاهی
۲٫نمره زبان انگلیسی آیلتس ۶ آکادمیک، تافل ۵۰۰، یا تافل اینترنتی ۶۰٫
دوره های کارشناسی و تعدادی از دوره های کارشناسی ارشد در دانشگاه های نروژ به زبان نروژی ارائه می شوند. البته بیشتر رشته های فوق لیسانس به زبان انگلیسی می باشند، ولی دانشجویان خارجی باید ابتدا دوره زبان نروژی را که تا یک سال طول می کشد، بگذرانند و این دوره زبان رایگان است.

مهلت ثبت نام :

اول دسامبر تا اول مارچ متغیر است سال تحصیلی معمولاً از نیمه دوم اگوست آغاز می شود.
دانشجویان در مقطع کارشناسی می توانند ۱۰ ساعت در هفته کار کنند. هر ساعت کار دانشجویی دستمزدی معادل ۹-۷ یورو خواهد داشت.

تحصیل درمقطع کارشناسی ارشد در کشور نروژ

فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد برای ادامه تحصیل در کشور نروژ در مقطع کارشناسی ارشد با داشتن شرایطی که در ادامه مطالب ذکر می شود میتوانند اقدام نمایند. در نظر داشته باشید مدارک خود را برای اخذ پذیرش و ویزا به وکلایی بسپارید که اطلاعات کاملی از شرایط مهاجرت به کشور های اسکاندیناوی و اروپایی را دارند. خیلی از مهاجرین پرونده خود را به دست کسانی می سپارند که هیچ گونه اگاهی در زمینه مهاجرت ندارند و به علت ارائه نا درست مدارک و پرونده مهاجرتی به مراجع قانونی کشور مورد نظر، پرونده از طرف آن مراجع تایید نمی گردد و ویزا ریجکت می شود .

مدارک مورد نیاز برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور نروژ:

مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی و ریز نمرات
مدرک کارشناسی از یکی از دانشگاه های ایران و ریز نمرات
داشتن نمره زبان (بسته به دانشگاه آیلتس۶ یا ۶٫۵(ترجیحاً آکادمیک)

مهلت ثبت نام :

مهلت ثبت نام بسته به دانشگاه، مقطع و حتی رشته از اول دسامبر تا اول مارچ متغیر است سال تحصیلی معمولاً از نیمه دوم اگوست آغاز می شود.
بر اساس قوانین دولت نروژ، دانشجویان می توانند ۲۰ ساعت در هفته کار کنند. هر ساعت کار دانشجویی دستمزدی معادل ۹-۷ یورو خواهد داشت .
دانشجو باید حداقل ۱۰٫۰۰۰ یورو در حساب بانکی خود داشته باشد. اگر متقاضی توسط شخص دیگری حمایت خواهد شد، باید علاوه بر نامه بانکی مبنی بر موجودی حامی، باید نامه ای رسمی مبنی بر تعهد حمایت و انتقال وجه به حساب متقاضی ضمیمه گردد.

تحصیل در مقطع دکتری در کشور نروژ

فارغ التحصیلان در مقطع کارشناسی ارشد میتوانند برای ادامه تحصیل در کشور نروژ اقدام نمایند. تحصیل در مقطع دکتری در اکثر کشور های جهان شغل محسوب می شود و کشور نروژ نیز از این قائده مستثنی نیست.

شرایط اخذ پذیرش در مقطع دکتری:

مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی وریز نمرات
مدرک کارشناسی و ریز نمرات
مدرک کارشناسی ارشد و ریزنمرات
نمره آیلتس ۷
بر اساس قوانین دولت نروژ، دانشجویان می توانند ۲۰ ساعت در هفته کار کنند. هر ساعت کار دانشجویی دستمزدی معادل ۹-۷ یورو خواهد داشت .
دانشجو باید حداقل ۱۰٫۰۰۰ یورو در حساب بانکی خود داشته باشد. اگر متقاضی توسط شخص دیگری حمایت خواهد شد، باید علاوه بر نامه بانکی مبنی بر موجودی حامی، باید نامه ای رسمی مبنی بر تعهد حمایت و انتقال وجه به حساب متقاضی ضمیمه گردد.

 تحصیلات ابتدایی در کشور نروژ

آموزش‌ رسمي‌ و الزامی كشور نروژ برای کودکان از ۶ سالگي‌ شروع مي‌شود و مدت ۱۰ سال‌ به طول‌ مي‌ انجامد و از ۳ مرحله تشکیل می شود: ابتدایی، کلاس های اول تا چهارم (۶ تا ۱۰ سالگی)؛ راهنمایی، کلاس های پنجم تا هفتم (۱۰ تا ۱۳ سالگی)؛ پیش از دبیرستان، کلاس های هشتم تا دهم (۱۳ تا ۱۶ سالگی).
از ۱۶ سالگي‌ دانش‌آموزان‌ وارد دبيرستان‌ مي‌شوند؛ مدت زمان تحصیلات دوره دبیرستان ۳ سال‌ می باشد، و به دو صورت می باشد:
۱- عمومی.
۲- حرفه ای.
در انتهای دوره‌ ی ۳ ساله‌ تحصيلات‌ دبيرستان، دانش‌آموزان‌ در امتحانات‌ پایانی شرکت مي‌ نمایند كه‌ بدون در نظر گرفتن اینکه دوره عمومی یا حرفه ای را گذرانده باشند ، آزمونی واحد را پشت سر خواهند گذاشت.
در نروژ، دبستان‌ها و مدارس راهنمایی تحت نظارت شهرداری ها می باشد و دبيرستان‌ها نیز تحت نظارت دولت است.

تحصيلات‌ دانشگاهي‌

‌تحصيلات‌ دانشگاهي‌ در دانشگاه‌ها و مؤ‌سسات‌ آموزش‌ عالي‌ صورت میگیرد. در نروژ دانشگاه ها و مراكز آموزش‌ عالي‌ تحت نظارت وزارت‌ آموزش‌ و پژوهش‌ Ministry of Education and Research فعاليت‌ آموزشي‌ و پژوهشي‌ دارند كه‌ شامل‌ دانشگاه های جامع‌، دانشگاه های تخصصی،‌ کالج های دانشگاهی و کالج های هنر می شود. علاقمندان به‌ تحصيلات‌ عالي‌ در کشور نروژ بايد دیپلم دبیرستان (Vitnemål Fra Videregående Skole) را داشته باشند. علاقمندانی که حداقل‌ ۲۳ سال‌ سن‌ و ۵ سال‌ تجربه‌ كاري‌ و تحصیلی داشته و ۶ درس اصلی زبان نروژی، زبان انگلیسی، تعلیمات مدنی، تاریخ مدرن، علوم طبیعی و ریاضیات را گذرانده باشند، مي‌توانند بدون‌ دیپلم دبيرستان، وارد مراكز آموزش‌ عالي‌ شوند.
دانشجويان‌ خارجي‌ جهت ورود به‌ مراكز آموزش‌ عالي‌ باید دیپلمی هم ارزش دیپلم دبیرستان نروژ داشته باشند که معمولاً علاوه بر دیپلم دوازه ساله باید یک سال در دانشگاه تحصیل کرده باشند؛ علاوه بر این، مسلط بودن به زبان نروژی (اخذ حداقل نمره ۰/۳) و انگلیسی (نمره تافل ۵۰۰ و IELTS 6 ضروری است.)
تحصیل در دوره ی کارشناسی ارشد در نروژ رایگان می باشد و مدت زمان دوره کارشناسی ارشد دو سال می باشد و دوره ها به زبان انگلیسی ارائه می شود.
البته باید دقت نمود که رایگان بودن دانشگاه های این کشور، به این مفهوم نیست که تحصیل در این کشور ارزان تمام می شود، بدین جهت که کشور نروژ یکی از گران ترین کشورهای اروپایی است و به عنوان مثال، هزینه زندگی در اسلو در بسیاری از موارد به ماهانه فراتر از دو هزار یورو می رسد.

 چگونگی ارزشيابي‌ مدارك‌ تحصيلي‌

‌‌مدرك‌ Høgskolekandidat و كليه‌ مدارك‌ ۲ يا ۳ سال‌ تحصيل‌ و همچنين‌ تحصيلات‌ نيمه‌ تمام‌ معادل‌ حداقل‌ ۷۰ واحد دانشگاهی ایران به مأخذ”كاردانی” ارزشيابي‌ مي‌شود.
مدارک Bachelor و Candidatus/ Candidata magisterii Cand. Mag به مأخذ “كارشناسي” ارزشيابي‌ مي‌شود.
مدرک Master به مأخذ “کارشناسی ارشد” ارزشیابی می شود.
مدرک Philosophiae Doctor ، “دكترا” ارزشيابي‌ مي‌شود.

قبول وکالت و مشاوره در خرید و اجاره املاک و مستغلات در کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن “

اقامت ، اخذ ویزا ، ثبت شرکت ، سرمایه گذاری در نروژ (5)

  یکی راههای کمک به اخذ اقامت کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن ” خرید املاک و مستغلات مسکونی ، تجاری ، اداری ، صنعتی ، کشاورزی برای زندگی و همچنین دفتر کار برای ثبت شرکت و شریک تجاری است.
موسسه حقوقی و بین المللی  یسنا مفتخر است با کادری مجرب و توانا یکی از بزرگترین مرکز مشاوره و وکالت در  خرید و پیش خرید ، فروش و پیش فروش املاک ( آپارتمان ، ویلا ، سوئیت، زمین ) بصورت نقد و اقساط در نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن ” می باشد .  و همچنین این موسسه  تمام معاملات املاک و مستغلات را بدون واسطه و مستقیم با شرکتهای سازنده در کشور  نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن ” برای شما مشتریان گرامی انجام می دهد .

 قبول  وکالت و مشاوره در خدمات بازرگانی و تجاری در کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن “

موسسه حقوقی بین المللی  یسنا  با بهرگیری از وکلای خوشنام و مجرب خدمات حقوقی ویژه خود را در قالب قبول وکالت و ارائه مشاوره حقوقی در خصوص خدمات بازرگانی و تجاری در کشور  نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن ” به شرح ذیل می باشد:
۱- قبول وکالت و مشاوره در گرفتن نمایندگی از جمله نمایندگی انحصاری از شرکتهای معتبر و بین المللی کشور  نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن “.
۲- قبول وکالت و مشاوره در واردات و صادرات کلیه کالاهای مجاز بازرگانی از کشور ایران به کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن ” و بلعکس .
۳- قبول وکالت و مشاوره در حمل ونقل بین المللی ( هوائی ، دریایی ، زمینی ) از بلژک نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن ” به ایران و بلعکس .
۴- قبول وکالت و مشاوره در اخذ کلیه قراردادهای بازرگانی بین تجار و شرکتهای ایرانی با تجار و شرکتهای کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن “.
۵- قبول وکالت و مشاوره در خرید و تهیه انواع کالا از کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن ” برای ایرانیان .

 قبول وکالت و مشاوره در خدمات بانکی بین المللی و نقل و انتقالات ارزی در نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن “

موسسه حقوقی بین المللی  یسنا  با بهرگیری از وکلای خوشنام و مجرب خدمات حقوقی ویژه خود را در قالب قبول وکالت و ارائه مشاوره حقوقی در خصوص خدمات بانکی بین المللی و نقل و انتقالات ارزی کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن ” به شرح ذیل می باشد:
۱- قبول و کالت و مشاوره در باز کردن حساب بانکی در کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن “.
۲- قبول وکالت و مشاوره در گشایش اعتبار ( BG   )  برای خرید کلیه کالاهای کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن “.
۳- قبول وکالت و مشاوره در صدور ( LC ) ضمانت نامه بانکی در کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن “.
۴- قبول وکالت و مشاوره در فاینانس پروژه ها از شرکتهای کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن “.
۵- قبول وکالت و مشاوره در صدور حواله ارزی و همچنین انتقال ارز فی مابین کشورهای ایران و نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن “.

هزینه های زندگی در نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن “

نروژ مرفه ترین کشور جهان و در رده دوم اروپا ، از نظر اقتصاد قرار دارد. نروژ گرانترین کشور حوزه اسکاندیناوی می باشد. هزینه زندگی نروژ در شهرهای مختلف نروژ یکسان نیست و بسته به شخص و سلیقه های شخصی وی می تواند متغیر باشد ، اما هزینه ماهیانه یک فرد بالغ مجرد به صورت تخمینی ۱۰۰۰۰ کرون می باشد.

 اتحادیه اروپا ( شینگن )  یک اتحادیه اقتصادی و سیاسی است که از ۲۸ کشور اروپایی تشکیل شده است:

۱- آلمان پایتخت برلین ۲- فرانسه پایتخت پاریس ۳- ایتالیا پایتخت رم ۴- اسپانیا پایتخت مادرید ۵- بلژیک پایتخت بروکسل ۶- بلغارستان پایتخت صوفیه ۷- قبرس پایتخت نیکوزیا ۸- جمهوری چک پایتخت کپنهاک ۹- استوانی پایتخت تالین ۱۰- فنلاند پایتخت هلسینکی ۱۱- یونان پایتخت آتن ۱۲- مجارستان پایتخت بوداپست ۱۳- جمهوری ایرلند پایتخت دوبلین ۱۴- لتونی پایتخت ریگا ۱۵- لیتوانی پایتخت ویلنیوس ۱۶- لوکزامبورگ پایتخت لوکزامبورگ ۱۷- مالت پایتخت والتا ۱۸- هلند پایتخت آمستردام ۱۹- لهستان پایتخت ورشو ۲۰- پرتغال پایتخت لیسبون ۲۱- رومانی پایتخت بخارست ۲۲- اسلواکی براتیسلاوا ۲۳- اسلوونی پایتخت لیوبلیانا ۲۴- سوئد پایتخت استکهلم ۲۵- کرواسی زاگرب

  خدمات گروه ما در کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن ” شامل موارد زیر می شود:

اقامت ، اخذ ویزا ، ثبت شرکت ، سرمایه گذاری در نروژ (6)

۱- افتتاح حساب بانکی شخصی دریکی از بانکهای کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن “
۲- اخذ گواهی بانکی در کشور   نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن “
۳- افتتاح حساب بانکی بنام شرکت  نروژی   ثبت شده در کلیه مناطق کشور  نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن “
۴- اخذ پروانه فعالیت اداری برای فعالیت شرکت در کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن “
۵-  اخذ بیمه سلامت کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن “
۶-  اخذ بیمه نامه برای شرکت ثبت شده نروژی   در کلیه مناطق کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن “
۷- اخذ پروانه مالیاتی برای شرکت نروژی   در کلیه مناطق کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن “
۸- اخذ وکالت نامه مبنی بر کار وهدف از اقامت کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن ” برای اشخاص حقیقی و حقوقی
۹- بررسی مدارک لازم برای سفرواقامت ، تاسیس شرکت و اجاره دفتر اداری توسط وکیل رسمی در کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن “
۱۰- خرید سیم کارت تلفن همراه در کلیه مناطق کشور جمهوری نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن “
۱۱- پرداخت تمام هزینه های مربوط به مدیریت فرآیند سرمایه گذاری و اخذ اقامت در نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن ” توسط سرمایه گذار
۱۲-آماده سازی برای اخذ مدارک تاسیس شرکت و یا هر گونه سرمایه گذاری در نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن “
۱۳- ارایه اصلاعات و قوانین تجاری وبازرگانی کشور  نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن ” به اشخاص حقیقی و حقوقی
۱۴- نظارت و بررسی تمام مدارک مربوط به سرمایه گذاری از طریق معاملات املاک و مستغلات ، ثبت شرکت و  شریک تجاری شده توسط وکیل رسمی در کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن ”
۱۵- تهیه و تحویل مدارک لازم به دفتر اسناد رسمی در کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن “
۱۶- درخواست بیمه اجتماعی کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن “
۱۷- تشکیل پرونده برای اخذ شماره مالیاتی برای اتباع بیگانه در کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن “
۱۸- تشکیل پرونده برای اخذ اقامت و یا کارت اقامت کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن “
۱۹- پرداخت هزینه های مربوط به ثبت شرکت و شریک تجاری در کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن “
۲۰- ثبت نام فرد سرمایه گذار در شهرداری محل در کلیه مناطق کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن “
۲۱- دادن مشاوره به سرمایه گذار در مورد مسایل مالیاتی در کلیه مناطق کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن “
۲۲- پرداخت هزینه های وکیل متخصص اقامت کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن “
۲۳- دادن مشاوره به خریدار درباره کسب و کار ( ثبت شرکت و شریک تجاری ) در کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن “
۲۴- پرداخت هزینه های وکیل متخصص سرمایه گذاری ، معاملات املاک و مستغلات ، اخذ اقامت ، ثبت شرکت و غیره در کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن “
۲۵- تشکیل پرونده برای اخذ اقامت در سفارت کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن ” در تهران ( کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن “)
۲۶-امضاء مدارک خرید و قولنامه توسط وکیل متخصص به جای سرمایه گذار در کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن “
۲۷- اخذ دعوتنامه برای خریدار از طرف شریک تجاری یا فروشنده املاک و مستغلات جهت گرفتن ویزای نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن “
۲۸- ساپورت و کمک خریدار به مدت ۹۰ روز جهت پیگیری کارهای اداری به محض ورود به کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن “
۲۹- همراهی خریدار توسط وکیل برای پروسه انگشت نگاری و استهلام عدم سوء پیشینه به محض ورود خریدار به کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن “
۳۰- کمک و ساپورت خریدار جهت بستن قرارداد با شرکت های آب، برق،گاز و ارایه دهنده خدمات اینترنتی در کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن “
۳۱- اخذ ویزا ( اتحادیه اروپا شینگن ) ، فروش بلیط هواپیما ، رزرو هتل و هتل آپارتمان ، اجاره آپارتمان ، اجاره سوئیت ، اجاره و خرید اتومبیل در کشور نروژ ” اتحادیه اروپا ، شینگن “
موسسه حقوقی و بین المللی  یسنا مرکز پاسخگویی به سوالات شما با استفاده از کارشناسان مجرب و متخصص در زمینه اخذ اقامت ، اخذ ویزا ، سرمایه گذاری ، ثبت شرکت ، گرفتن شریک تجاری ، خرید و پیش خرید ملک ،  قبول وکالت ، خدمات بازرگانی و تجاری ، خدمات بانکی و بین المللی ، خدمات ارزی ، خدمات تسهیلاتی ، خدمات بیمه ای در کشور انگلستان و کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و آسیا از جمله امارات متحده عربی و کشورهای حاشیه خلیج فارس و نیز کشورهای امریکا ، کانادا و استرلیا و غیره آماده پاسخگویی به مشتریان گرامی می باشد.به منظور استفاده از خدمات گروه ما تنها کافیست با ما تماس حاصل فرمایید.