قبول وکالت در دومینیکا ، مهاجرت واخذ اقامت دومینیکا ، اخذ ویزا دومینیکا ، گرفتن پاسپورت دومینیکا ، سرمایه گذاری در دومینیکا

اخذ اقامت دومینیکا ، اخذ ویزای دومینیکا ، قبول وکالت دومینیکا ،مهاجرت دومینیکا ، گرفتن پاسپورت دومینیکا ، ثبت شرکت دومینیکا ، گرفتن شریک تجاری دومینیکا ، سرمایه گذاری مالزی ، خرید و اجاره ملک دومینیکا ، ویزای تحصیلی دومینیکا، امور بازرگانی دومینیکا ، بانکی و ارزی دومینیکا ، نقل و انتقالات مالی ارزی مالزی ، خدمات بیمه ای مالزی ، رفع دیپورتی مالزی ، رفع ریجکتی مالزی ، گرفتن وقت سفارت کشور مالزی دومینیکا( ایالتهای سنت آندرو، سنت دیوید، سنت جورج ،سنت جان ، سنت جوزف، سنت لوک ، سنت مارک، سنت پتریک، سنت پل، سنت پیتر)
 (برای اطلاعات بیشتر و تصمیم بهتر می توانید به سایت های موسسه حقوقی و بین المللی یسنا مراجعه نمایید) 

   www.yasnahome.com
(قسمت :حقوق مهاجرت )www.yasnasa.com
(قسمت :مهاجرت ، ویزا )www.yasnairan.com
(قسمت : مهاجرت و اقامت )www.yasnalawyer.com
(قسمت :مهاجرت و ویزا )www.yasnamigration.com

 (ما در بیش از ۷۰ کشور جهان فعالیت می نماییم که اطلاعات به روز این کشورها رو می توان در سایت های فوق جستجو نمود )

گرفتن پاسپورت دومینیکا (1)

(نقش وکیل و مشاورخوب این است که احتمال خطاها را کم کند و در تصمیم گیری درست شما را یاری نماید )

موسسه حقوقی بین المللی  یسنا  با بهرگیری از وکلای خوشنام و مجرب خدمات حقوقی ویژه خود را در قالب قبول وکالت و ارائه مشاوره حقوقی در خصوص کلیه  امور  مهاجرتی واخذ اقامت ، گرفتن پاسپورت ،  و اخذ تابعیت مضاعف ، معاملات املاک و مستغلات در کشور دومینیکا پذیرا می باشد.

نگاهی به کشور دومینیکا

دومینیکا کشوری است جزیره‌ای در دریای کارائیب نام رسمی آن کشور همسود  (مشترک‌المنافع) دومینیکا و پایتخت آن روسو است.
دومینیکا از جزایر بادپنا و بخشی از منطقه آنتیل کوچک است و به خاطر طبیعت دست‌نخورده‌ای که دارد «جزیره طبیعت کارائیب» نامیده شده‌است. دومینیکا در جنوب گوادلوپ و در شمال مارتینیک  واقع شده؛ مساحت دومینیکا ۷۵۰ کیلومتر مربع و جمعیت این کشور ۷۱.۲۹۳ نفر (در سال ۲۰۱۱) است. زبان رسمی این کشور انگلیسی است و زبان‌های کریول دومینیکایی و فرانسوی نیز به عنوان زبان‌های گفتاری استفاده دارند.
جزیره دومینیکا از دیدگاه زمین‌شناسی جوان‌ترین جزیره آنتیل کوچک است و به این خاطر فعالیت‌های آتشفشانی و زمین گرمایی هنوز در آن دیده می‌شود. دریاچه جوشان ، که دومین چشمه آب‌گرم دنیا است در دومینیکا واقع شده‌است.
اقتصاد دومینیکا کاملاً به گردشگری، کشاورزی و اخذ مالیات سنگین وابسته است.
کریستف کلمپ  این جزیره را به نام روز یکشنبه (در لاتین: dominica) یعنی روزی که این جزیره را کشف کرد نام‌گذاری نمود. کشف این جزیره در تاریخ ۳ نوامبر ۱۴۹۳ بود. امروزه ۸۶٫۸٪ از مردم دومینیکا سیاپوست هستند.

شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا : 

(از لحظه ارائه مدارک لازم به دولت دومینیکا، زمان پردازش حدود ۴ ماه است)

۱- تمکن مالی و داشتن دارائی کافی‌
۲- عدم سوسابقه .
۳- عدم داشتن مشکل پزشکی حاد .
۴- برای دریافت پاسپورت دومینیکا شرایط خاصی از نظر تحصیلی – کاری و زبان انگلیسی لازم نمیباشد.

روش های اقدام دومینیکا ( گرفتن پاسپورت )

 

گرفتن پاسپورت دومینیکا (1)

به منظور کسب پاسپورت دومینیکا دو روش پرداخت کمک بلاعوض به دولت دومینیکا و خرید ملک در پروژه های تعیین شده در دومینیکا وجود دارند. به جز هزینه مربوط به کمک به دولت و یا خرید ملک، هزینه های دیگری از جمله هزینه بررسی پرونده به مبلغ ۳,۰۰۰ دلار آمریکا برای هر پرونده، ، هزینه شهروند سازی به مبلغ ۷۵۰ دلار آمریکا برای هر متقاضی، هزینه صدور پاسپورت به مبلغ ۶۰ دلار آمریکا برای هر متقاضی و هزینه تمبر به مبلغ ۱۵ دلار آمریکا برای هر متقاضی نیز وجود دارد.
همچنین به منظور جلوگیری از ورود تبهکاران و افراد تروریست به کشور دومینیکا در مورد همه افراد شامل در پرونده، تحقیقات سخت گیرانه انجام می شود، به منظور پوشش دهی هزینه های مربوط به انجام این امر افراد متقاضی باید مبالغ زیر را بپردازند. هزینه بررسی صحت اطلاعات پرونده (due diligence fees): متقاضی اصلی – USD $7,500 همسر –  ۷,۵۰۰ $، افراد وابسته ۱۶ سال و بالاتر ۴,۰۰۰ $،  افراد وابسته ۱۲ تا ۱۶ سال ۲,۰۰۰$  و افراد وابسته زیر ۱۲ سال بدون هزینه

الف) روش پرداخت بلاعوض

در حال حاضر، سرمایه گذار مبلغ ۱۰۰,۰۰۰ دلار آمریکا به وزارت امور مالی پرداخت می کند. به این ترتیب، خود شخص سرمایه گذار، بدون در نظر گرفتن این که مجرد یا متأهل باشد، مشمول دریافت تابعیت دومینیکا است.
۱- متقاضی اصلی و همسر  ۱۷۵,۰۰۰ دلار
۲- اگر خانواده ۴ نفره با فرزندان زیر ۱۸ سال در پرونده باشند در حال حاضر ۲۰۰,۰۰۰ دلار آمریکا باید پرداخت شود.
۱- بیست هزار دلار آمریکا بابت هر فرزند بیشتر زیر ۱۸ سال.
۲- پنجاه هزار دلار آمریکا بابت هر وابسته دیگر که ۱۸ سال یا بالای ۱۸ سال باشد.

ب) روش خرید ملک

 

Richard Goldberg / Shutterstock.com

خرید ملک به ارزش ۲۰۰,۰۰۰ دلار در یکی از پروژه های تأیید شده توسط دولت و نگهداری آن به مدت حداقل سه سال
در صورت نگهداری ملک به مدت ۵ سال می توان ملک را به خریدار بعدی که او نیز مایل به شرکت در برنامه اخذ شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه گذاری می باشد، واگذار نمایید.

هزینه های دولتی (تنها مربوط به روش خرید ملک)

متقاضی اصلی ۵۰,۰۰۰ دلار آمریکا
همسر متقاضی اصلی ۲۵,۰۰۰ دلار آمریکا
یک خانواده چهار نفره شامل متقاضی اصلی و سه وابسته ۷۵,۰۰۰ دلار آمریکا (پیش از این ۱۱۵,۰۰۰$ بود)
یک خانواده ۵ یا ۶ نفره شامل متقاضی اصلی و وابستگان ۱۰۰,۰۰۰ دلار آمریکا (پیش از این ۱۵۵,۰۰۰ $ بود)
۱- بیست هزار دلار آمریکا بابت هر فرزند بیشتر که زیر ۱۸ سال باشد.
۲- بیست پنج دلار آمریکا بابت هر وابسته دیگر بالای ۱۸ سال ( پیش از این ۵۰,۰۰۰ $ بود)

افراد وابسته که طبق قانون جدید قابل اجرا از اول دسامبر سال ۲۰۱۶ می توانند در پرونده شامل شوند:

فرد وابسته که می تواند در پرونده شامل شود، یعنی:

همسر متقاضی اصلی
فرزند زیر ۱۸ سال متقاضی اصلی یا همسر او
فرزند متقاضی اصلی و یا فرزند همسر متقاضی اصلی بین سن ۱۸ سال تا ۲۸ سال که در حال تحصیل تمام وقت باشد و از نظر اقتصادی به متقاضی اصلی کاملا وابسته باشد. (قبلا بین ۱۸ تا ۲۵ سال بود)
دختر مجرد متقاضی اصلی که زیر ۲۸ سال سن دارد و تحت حمایت مالی کامل متقاضی اصلی و با او زندگی می کند (قبلا تا ۲۵ سال بود)
فرزند متقاضی اصلی و یا فرزند همسر متقاضی اصلی که بالای ۱۸ سال باشد و دارای مشکل فیزیکی و یا ذهنی است به ترتیبی که کاملا تحت حمایت متقاضی اصلی باشد.
والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ متقاضی اصلی یا همسر او که بالای سن ۵۵ سال باشد ( قبلا باید بالای سن ۶۵ سال می بودند) و با متقاضی اصلی زندگی کند و کاملا تحت حمایت وی باشد.

تغییر قانون دیگر در مورد هزینه های بررسی پرونده  نوزادان:

برای ثبت کردن فرزندی که بعد از اعطای شهروندی به متقاضی، متولد شده باشد و زیر ۵ سال باشد، هزینه بررسی پرونده به ۲,۰۰۰ دلار آمریکا کاهش یافته است ( پیش از این، این مبلغ ۱۰,۰۰۰ دلار آمریکا بود)

مزایای مهاجرت سرمایه گذاری به دومینیکا:

 

گرفتن پاسپورت دومینیکا (2)

در قرن بیست و یکم حق آزادی مسافرت به کشورهای مختلف برای هر فردی، مفید و سودمند بوده و در برخی موارد ضروری است. امروزه این امر از طریق اخذ تابعیت دوم امری کاملا قانونی است. در این زمینه داشتن پاسپورت و تابعیت دومینیکا، به دست آوردن تابعیت کشوری است که به فرد اجازه سفر به بسیاری از کشورها را بدون نیاز به دریافت ویزا می دهد و برای متقاضی فرصت تجارت آزادانه با تمام جهان، افتتاح انواع حساب های بانکی و اعتباری و گذر از محدودیت های بین المللی پیش رو را مهیا می‌کند. علاوه بر این مهاجرت به دومینیکا از طریق سرمایه گذاری دارای مزایای زیر است:
۱- دریافت پاسپورت جهت همسر و فرزندان وابسته زیر  ۲۸ سال ( معنای وابستگی را می توانید در بالا بخوانید)
۲- دریافت پاسپورت تا ۴ ماه و تابعیت مادام العمر
۳- ملزم نبودن به اثبات مدیریت، تحصیلات و کسب‌وکار و زبان انگلیسی
۴- ملزم نبودن به اقامت در این کشور
۵- عدم نیاز به اثبات منشا ثروت و ملزم نبودن به مصاحبه (مگر در مواقع نیاز)
۶- دومینیکا تنها کشوری است که نسبت به تابعیت قبلی و آتی متقاضی اهمیت نمی دهد. بنابراین سرمایه گذار آزاد است که هر کجا که می خواهد زندگی نماید
۷- موقعیت های منحصر به فرد جهت تجارت و برنامه ریزی مالیاتی
۸- حق خرید و فروش  ملک دلخواه در این کشور به عنوان یک شهروند
۹- عدم اخذ مالیات بر درآمد، ارث، کار، هدیه و غیره در خارج از کشور دومینیکا
۱۰- هیچگونه مالیاتی بر ارث، هدیه یا سود سرمایه وجود ندارد
۱۱- سیستم بانکداری به شدت محرمانه است
۱۲- اخذ اقامت دائم انگلستان، برمودا، باهاما، جزایر کیمن، موناکو، سوئیس، آندورا و … برای شهروندان دومینیکا آسان تر است.
۱۳- دومینیکا مکانی فوق العاده عالی برای بیزینس با امریکا است، زیرا هردو محدوده ی زمانی و کد شماره گیری بین المللی (+۱) یکسانی دارند.
۱۴- دومینیکا دارای یک دموکراسی پایدار است و خدمت سربازی اجباری نیست
۱۵- شهروندان دومینیکا از حق رأی برخوردارند.

برنامه اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری

 

گرفتن پاسپورت دومینیکا (2)

این برنامه سرمایه گذاران خارجی را قادر می سازد در ازای سرمایه گذاری در دومینیکا بر طبق قوانین برنامه، تابعیت قانونی و پاسپورت این کشور را برای خود و خانواده شان دریافت کنند. در حال حاضر سرمایه گذاری در املاک شامل خرید ملکی به ارزش ۲۰۰ هزار دلار آمریکا است.

چه کسانی نماینده مجاز

نماینده مجاز شخصی است که توسط دولت اجازه یافته از طرف متقاضیان برای برنامه تابعیت از طریق سرمایه گذاری اقدام کند  موسسه حقوقی و بین المللی یسنا پروسه اخذ تابعیت شما را از طریق نمایندگان مجاز انجام خواهد داد.

واجدین  شرایط اخذ تابعیت کشور دومینیکا

متقاضیان باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشند، سوء پیشینه نداشته و بتوانند طبق قوانین برنامه، در دومینیکا سرمایه گذاری کنند. متقاضیان باید از طریق یک نماینده مجاز، فرم های لازم و مدارک تکمیلی را آماده کنند.

هزینه ها

مجموع هزینه شامل مبلغ سرمایه گذاری و سایر هزینه های مربوط به پردازش درخواست می شود که بر اساس تعداد افراد خانواده که درخواست تابعیت می دهند، تغییر می کند. برای اطلاع از هزینه ها بر طبق شریط خود، با کارشناسان موسسه حقوقی و بین المللی یسنا  تماس بگیرید.

تابعیت  همسر و فرزندان در کشور دومینیکا

تابعیت شامل همسر، فرزندان وابسته و والدین وابسته شما می شود. هزینه درخواست اعضای خانواده در فرم درخواست قید می شود.
تابعیت افراد وابسته
۱-  همسر متقاضی اصلی
۲-  فرزند زیر ۱۸ سال متقاضی اصلی یا همسر او
۳-  فرزند متقاضی اصلی یا همسر او که بین ۱۸ و ۲۵ سال سن دارد و پس از ۱۸ سالگی بصورت تمام وقت مشغول تحصیل در یک موسسه آموزشی معتبر است و کاملا توسط متقاضی اصلی حمایت می شود.
۴-  فرزند دختر مجرد متقاضی اصلی که زیر ۲۸ سال سن دارد و با متقاضی  زندگی می کند و کاملا توسط او حمایت می شود.(قبلا تا ۲۵ سال بود)
۵- فرزند متقاضی اصلی یا همسر او که بالای ۱۸ سال سن دارد و از لحاظ جسمی یا ذهنی معلول بوده و کاملا توسط متقاضی حمایت می شود.
۶-  والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ متقاضی اصلی یا همسر او که بالای ۵۵ سال سن دارند و با متقاضی اصلی زندگی می کنند و کاملا توسط او حمایت می شوند.( قبلا باید بالای سن ۶۵ سال می بودند)

مزایای این برنامه

پس از دریافت تابعیت دومینیکا، از تمام حقوق شهروندان این کشور برخوردار می شوید. می توانید هر زمان که مایل باشید در دومینیکا زندگی و کار کنید. از آنجا که دومینیکا عضو جامعه کشورهای کاراییب (CARICOM) است، می توانید در کلیه کشورهای دیگر عضو این انجمن نیز زندگی کنید. با پاسپورت دومینیکا می توانید بدون ویزا به بیش از ۱۲۰ کشور سفر کنید، از جمله بریتانیا، کشورهای اروپایی عضو پیمان شنگن، سنگاپور، هنگ کنگ و….

مالیات در کشور دومینیکا

هیچ مالیاتی بر ثروت، هدیه، ارث، درآمد خارجی یا سود سرمایه تعلق نمی گیرد. شما فقط در صورت زندگی در دومینیکا موظف به پرداخت مالیات شخصی هستید.
جایگاه این برنامه در مقایسه با برنامه های مشابه سایر کشورها
برنامه خوشنام دومینیکا از سال ۱۹۹۳ در حال اجراست، بسیار سریع انجام می شود و مقرون به صرفه ترین روش برای اخذ تابعیت در میان برنامه های موجود در دنیاست.
برای گرفتن پاسپورت دو مینیکا  اجباری به سفر نیست .  البته در صورت لزوم انجام مصاحبه، معمولا این کار در دومینیکا انجام می شود اما چنانچه متقاضی نتواند برای مصاحبه به دومینیکا سفر کند، مصاحبه در مراکز معینی خارج از این کشور انجام می شود، به شرط اینکه متقاضی هزینه های مرتبط را پرداخت کند. در حال حاضر شرط انجام مصاحبه برداشته شده است مگر در مواردی به صلاحدید مقامات.

سوگند وفاداری

هنگام تایید نهایی اعطای تابعیت، متقاضی باید در دفتر اسناد رسمی سوگندنامه وفاداری به کشور مشترک المنافع دومینیکا امضا کند.

کشورهایی پاسپورت دومینیکایی من را به رسمیت می شناسند

 

گرفتن پاسپورت دومینیکا (4)

کلیه کشورهای دنیا. پاسپورتی که از طریق برنامه سرمایه گذاری در دومینیکا دریافت می کنید، یک پاسپورت قانونی است و توسط تمام کشورهای عضو سازمان ملل به رسمیت شناخته می شود.

تابعیت مضاعف کشور دومینیکا

شما مجبور به ترک تابعیت های دیگر خود نیستید. ضمنا دومینیکا درباره تابعیت دومینیکایی شما به مقامات کشوری که در آن اقامت دارید یا تبعه آن هستید، اطلاع نخواهد داد. برای حفظ تابعیت دومینیکا، مجبور به زندگی در این کشور نیستید.

کشورهای که با پاسپورت دومینیکا می توان بدون ویزا سفر کرد

با پاسپورت دومینیکا می توانید بدون ویزا به بیش از ۱۱۳ کشور جهان سفر کنید، از جمله بریتانیا، کشورهای اروپایی عضو پیمان شنگن، سنگاپور، هنگ کنگ، ایرلند و  … . می توانید هر زمان که مایل باشید در دومینیکا زندگی و کار کنید. از آنجا که دومینیکا عضو انجمن کشورهای کاراییب (CARICOM) است، می توانید در کلیه کشورهای دیگر عضو این انجمن نیز زندگی کنید. دارندگان پاسپورت دومینیکا مانند سایر کشورهای کاراییب برای ورود به ایالات متحده آمریکا نیاز به اخذ ویزا دارند.

اعتبار پاسپورا دومینیکا

تمام پاسپورت های دومینیکا به مدت ده سال اعتبار دارند. پاسپورت کودکان زیر ۱۶ سال برای پنج سال صادر می شود.

تمدید پاسپورت دو مینیکا

پاسپورت های منقضی یا بدون صفحه خالی به سادگی با پرداخت وجهی در اداره گذرنامه و مهاجرت دومینیکا یا از طریق کنسولگری های این کشور تمدید می شوند. نیازی به سفر به دومینیکا یا حضور در کنسولگری های آن جهت تمدید پاسپورت نیست.

 

گرفتن پاسپورت دومینیکا (5)

مهاجرت به دومینیکا از طریق ازدواج

متقاضیان مهاجرت به دومینیکا می توانند با ازدواج با یکی از افراد تبعه به این کشور مهاجرت نمایندو اقامت دومینیکا را بدست آورند . البته متقاضیان ازدواج باید با یکی از افراد تبعه دومینیکا با داشتن سن قانونی ازدواج نمایند و هر دو طرف میبایست قرارداد ازدواج را با میل خود ازدواج نمایند و در صورتی شخص متقاضی موفق به مهاجرت می شود که ازدواجشان کاملا به صورت قانونی باشد.

مهاجرت تحصیلی به دومینیکا

از دیگر روش های مهاجرت به دومینیکا از طریق تحصیل در این کشور می باشد. متقاضیان تحصیل در دومینیکا میبایست حتما از یک دانشگاه و یا موسسه آموزشی در دومینیکا که دارای اعتبار باشد پذیرش بگیرند و البته باید درخواست ویزا را پیش از ورود به دانشگاه برای سفارت دومینیکا ارسال نمایند. زبان تحصیل در دومینیکا انگلیسی می باشد از این رو متقاضیان میبایست تسلط کافی به زبان انگلیسی داشته باشند.

مهاجرت به دومینیکا از طریق پناهندگی

یکی از روش های مهاجرت به دومینیکا که افراد بسیار کمی اقدام می نمایند از طریق پناهندگی می باشد زیرا پناهندگی روشی غیر قانونی و البته بسیار خطرناک و دشوار می باشد و البته شانس پذیرش درخواست بسیار پایین می باشد از این کسی برای پناهندگی در دومینیکا اقدام نمی کند.

اکنون به معرفی برخی از مزایای مهاجرت و اخذ اقامت دومینیکا می پردازیم

۱- دومینیکا تنها کشوری می باشد که افراد می توانند بدون ویزا به ۱۱۹ کشور جهان سفر کنند.
۲- هزینه های زندگی، تحصیل و سرمایه گذاری پایین و مقرون به صرفه
۳- امکان دریافت اقامت در کوتاه ترین زمان
۴- معافیت مالیاتی برای بسیاری از مشاغل

تفاوت تابعیت دائم دومینیکا و اقامت

به طور کلی تفاوتهای زیادی میان تابعیت دائم دومینیکا (گذرنامه دوم) و اقامت وجود دارد. تابعیت بدون شرط است و افراد پس از دریافت آن دارای حق زندگی دائم، حق رای و کلیه حقوق قانونی شهروندان عادی آن کشور می شوند. شما می توانید از تمام حقوق یک شهروند دومینیکایی به صورت تمام و کمال استفاده کنید، و یا حتی خود را نامزد مشاغل رده بالای دولتی کنید. اما برای حفظ اقامت در بسیاری از کشورها شرط های بسیاری وجود دارد.
در صورت گرفتن اقامت از یک کشور، حق و حقوق شما نسبت به شهروندان محدودتر است. وقتی از کشوری تابعیت می گیرید، مجبور به زندگی در آنجا نیستید و هیچگونه محدودیت زمانی برای شما وجود نخواهد داشت. اما حق اقامت معمولاً دارای زمان محدودی است و در صورتیکه شخص مقیم حدود ۶ ماه از سال را در کشور محل اقامت زندگی نکند، دچار مشکلاتی شده و حتی در اکثر مواقع ممکن است حق اقامت خود را از دست بدهد.
زمان مورد نیاز برای گرفتن تابعیت از کشور دومینیکا در بیشتر مواقع، کمتر از گرفتن اقامت از سایر کشورهای مهاجر پذیر است. گاهی گرفتن تابعیت دوم در کمتر از سه ماه انجام شده، در صورتیکه گرفتن اقامت بسیار طولانی تر است و معمولا از یک سال تا حتی در بعضی کشورها (مثل آمریکا) به دوازده سال نیز می رسد.
در تعدادی از کشورها پس از مدتی داشتن اقامت، می توان درخواست تابعیت داد، که این جریان معمولا سه تا پنج سال به طول می انجامد و در طول این پنج سال چه بسا پول زیادی هزینه شود.
برای نمونه در آمریکا، حداقل پنج سال اقامت و حضور لازم است، پیش از آنکه بتوانید درخواست شهروندی بدهید، که البته ممکن است به دلایل مختلف، از جمله داشتن کمترین سابقه در اداره پلیس، درخواست شما رد شود. در کشور کانادا نیز دست کم چهار سال پس از اقامت و حضور می توان درخواست پاسپورت نمود که در آنجا نیز موارد بسیاری ممکن است منجر به رد شدن درخواست گردد.
اقامت در بسیاری از کشورهای اروپایی هر ساله باید تمدید شود و فقط بعداز چندین سال و تحت شرایط خاص منجر به دریافت گذرنامه خواهد شد و یا اقامت در امارات متحده عربی، که فقط سه ساله است و هر سه سال باید با صرف هزینه زیاد تمدید گردد و هرگز منجر به گرفتن پاسپورت نخواهد شد. تمدید آن نیز مستلزم نگهداری از مجوزهای کار و زندگی در محل است
جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه حقوقی و بین المللی یسنا تماس حاصل فرمایید.