خرید ملک درترکیه ، پیش خرید ملک درترکیه ، ثبت شرکت در ترکیه ، گرفتن شریک تجاری در ترکیه ، اخذ اقامت کشور ترکیه ، قبول وکالت در ترکیه ، اخذ ویزای تحصیلی کشور ترکیه، اخذ ویزای کاری کشور ترکیه ، صادرات و واردات کشور ترکیه ، امور بازرگانی در کشور ترکیه ، خدمات بانکی و ارزی در کشور ترکیه

اخذ اقامت ترکیه، اخذ ویزای ترکیه ، قبول وکالت ترکیه ، مهاجرت ترکیه ، گرفتن پاسپورت ترکیه ، ثبت شرکت ترکیه ، گرفتن شریک ترکیه ، اخذ نمایندگی بین المللی ترکیه ، سرمایه گذاری ترکیه ، خرید و اجاره ملک ترکیه ، ویزای تحصیلی ترکیه ، ویزای کاری ترکیه ، امور بازرگانی ترکیه ، صادرات و واردات ترکیه ، خدمات بانکی و ارزی ترکیه ، نقل و انتقالات مالی ارزی ترکیه ، خدمات بیمه ای ترکیه ، رفع دیپورتی ترکیه ، رفع ریجکتی ترکیه ( شهرهای انکارا ، استانبول ، ازمیر ، کوش آداسی ، انتالیا ، بدروم )
 (برای اطلاعات بیشتر و تصمیم بهتر می توانید به سایت های موسسه حقوقی و بین المللی یسنا مراجعه نمایید) 

   www.yasnahome.com
(قسمت :حقوق مهاجرت )www.yasnasa.com
(قسمت :مهاجرت ، ویزا )www.yasnairan.com
(قسمت : مهاجرت و اقامت )www.yasnalawyer.com
(قسمت :مهاجرت و ویزا )www.yasnamigration.com

 (ما در بیش از ۷۰ کشور جهان فعالیت می نماییم که اطلاعات به روز این کشورها رو می توان در سایت های فوق جستجو نمود )
© CE/EC Flag of Turkey 6/12/2003

© CE/EC
Flag of Turkey
6/12/2003

(نقش وکیل و مشاورخوب این است که احتمال خطاها را کم کند و در تصمیم گیری درست شما را یاری نماید )

موسسه حقوقی بین المللی  یسنا آمادگی پیگیری تمامی امور حقوقی ایرانیان در کشور  ترکیه  را دارد .خدمات حقوقی ( گرفتن وکیل و مشاور ) از آن جهت ضروری می باشد که در حال حاضر تعداد  زیادی از ایرانیان به دلایل مختلف  در کشور ترکیه زندگی می کنند و به دلیل تعلق مادی و معنوی نیازمند دریافت خدمات حقوقی و پیگیری امور در مراجع قضایی و اداری هستند.

 خدماتی این  موسسه حقوقی و بین المللی یسنا قادر به انجام آن در کشور  ترکیه  می باشد به شر ذیل می باشد :

۱- قبول وکالت و مشاوره در اخذ ویزای تجاری و ویزای تحصیلی کشور ترکیه .
۲- قبول وکالت و مشاوره در اخذ اقامت کشور ترکیه .
۳  – قبول وکالت و مشاوره در رفع اخراج شدن ( دیپورت ) کشور ترکیه.
۴- قبول وکالت و مشاوره در ثبت شرکت در کشور ترکیه .
۵- قبول وکالت و مشاوره در ثبت شعبه در کشور ترکیه.
۶- قبول وکالت و مشاوره در گرفتن شریک تجاری در کشور ترکیه  .
۷- قبول وکالت و مشاوره در امور بازرگانی و تجاری ( صادرات و واردات ، حمل و نقل بین المللی ، امور گمرکی و ترخیص کالا ، تنظیم قراردادهای بین المللی ) در کشور ترکیه.
۹- قبول وکالت و مشاوره خرید و پیش خرید و اجاره املاک و مستغلات  مسکونی و اداری و تجاری در کشور  ترکیه .
۱۰- قبول وکالت و مشاوره در کلیه خدمات بانکی و نقل و انتقالات ارزی در کشور ترکیه .
۱۱- قبول وکالت و مشاوره در کلیه امور حقوقی و جزایی در کشور ترکیه .
عدم آگاهی اشخاص از مسائل مهاجرتی ، قضایی و حقوقی در زندگی روز مره که موجب تشکیل پرونده‌های قضایی غیرضروری، سردرگمی در محاکم قضایی و در نهایت افزایش ضرر و زیان و حتی ورشکستگی آنان میشود ، برای ارتقای آگاهی‌های حقوقی و صرفه جویی در وقت و هزینه و انجام کلیه معاملات با مراجعه با موسسه  حقوقی بین المللی  یسنا می توانید با خیال آسوده به نتیجه دلخواه خود برسند.
موسسه حقوقی بین المللی  یسنا  با بهرگیری از وکلای خوشنام و مجرب خدمات حقوقی ویژه خود را در قالب قبول وکالت و ارائه مشاوره حقوقی در خصوص کلیه دعاوی حقوقی و کیفری ( جزائی ) و دفاع از جرائم  ارتکابی و همچنین امور ( مهاجرت واخذ اقامت موقت و اخذ تابعیت مضاعف ، معاملات املاک و مستغلات ، ثبت شرکت ، گرفتن شریک تجاری ، خدمات تسهیلاتی و بانکی، امور بازرگانی و غیره ) در کشور ترکیه  پذیرا می باشد.

نگاهی به کشور  ترکیه

  ترکیه به نام رسمی جمهوری ترکیه کشوری اوراسیایی است که بخش بزرگ کشور یعنی آناتولی یا آسیای کوچک در جنوب باختر آسیا و خاورمیانه واقع است و بخش کوچکی نیز به نام تراکیه در منطقه بالکان منطقه‌ای در جنوب خاور اروپا قرار دارد.
ترکیه در خاور با کشورهای ایران، جمهوری آذربایجان ، نخجوان، ارمنستان، و گرجستان، در جنوب خاوری با عراق و سوریه، و در شمال باختری (بخش اروپایی) با بلغارستان و یونان همسایه‌است. همچنین ترکیه از شمال با دریای سیاه، از باختر با دو دریای کوچک مرمره و اژه، و از جنوب باختر با دریای مدیترانه مرز آبی دارد. دو تنگه راهبردی بسفر و داردانل نیز در اختیار ترکیه است.
پهناوری ترکیه ۷۸۳٬۵۶۲ کیلومتر مربع است. ترکیه کشوری کوهستانی و نسبتاً پرباران است. شکل این کشور مانند یک مستطیل است که از سوی خاور و باختر امتداد یافته‌است. ترکیه با قرار گرفتن در یکی از حسّاس‌ترین مناطق جهان، دارای موقعیّت جغرافیایی راهبردی و بسیار خوبی است و گذرگاه جنوب باختر آسیا و اروپا به شمار می‌آید و کشورهای بسیاری، به ویژه ایران از خاک ترکیه برای ترانزیت کالا و انرژی استفاده می‌کنند. . ترکیه از آب و هوای خوب و جلگه ای برخوردار است و مکان های جالب و دیدنی دارد به دلیل همین سالانه تعداد زیادی توریست به آنجا مسافرت میکنند.

قبول  وکالت و مشاوره در اخذ  اقامت کشور  ترکیه ( گرفتن پاسپورت )

موسسه حقوقی بین المللی  یسنا  با بهرگیری از وکلای خوشنام و مجرب خدمات حقوقی ویژه خود را در قالب قبول وکالت و ارائه مشاوره حقوقی در خصوص اخذ اقامت در کشور  ترکیه   پذیرا می باشد.
سرمایه گذاری و  تاسیس شرکت تجاری در کشور  ترکیه  یکی از راههای سریع و آسان اخذ اقامت در این کشور می باشد. شخص اقدام کننده می تواند به همراه کلیه اعضای خانواده خود برای این اقامت اقدام نماید.
۱- اخذ اقامت کشور ترکیه از طریق سرمایه گذاری
۲- اخذ اقامت کشور ترکیه از طریق ثبت شرکت و گرفتن شریک تجاری
۳- اخذ اقامت کشور ترکیه از طریق خرید و اجاره ملک
۴- اخذ اقامت کشور ترکیه از طریق ویزای تحصیلی
۵- اخذ اقامت کشور ترکیه از طریق ویزای کاری

مزایای اقامت کشور  ترکیه

۱- امکان دریافت اقامت دائم و پاسپورت کشور ترکیه
۲- تجارت آزاد و به دور از تحریم در سراسر جهان
۳- افتتاح حساب های بین المللی بانکی در بانکهای سراسر جهان
۴- دریافت تسهیلات، وام، جهت خرید مستغلات وسایل نقلیه و … با بهره بسیار پایین (۱ تا ۴ درصد )
۵- زندگی در یک کشور امن دنیا
۶- امکان تحصیل ارزان در دانشگاههای کشور ترکیه ( در مقایسه با دانشگاه های کشورهای اروپائی )
۷- امکان گشایش اعتبار( LC ) بدون محدودیت
۸- تسهیلات و سهولات در خصوص اخذ ویزا از کشورهای اروپا و آمریکا
۹- امکان مدیریت شرکت بر بستر اینترنت از ایران و یا سراسر جهان
۱۰- امکان دریافت شماره های بین المللی تلفن در ترکیه برای تجارت شما

قبول وکالت و مشاوره در اقامت کشور ترکیه از طرق سرمایه گذاری ( گرفتن پاسپورت )

 

اقامت ترکیه (3)

در حال حاضر دولت ترکیه به هدف حمایت از سرمایه گذار قوانین جدیدی را برای دريافت اجازه اقامت با تملک يک آپارتمان، ویلا یا ملك تجاري تصویب نموده است که پیرو آن برای اتباع خارجی با خرید غیر منقول، امکان دریافت اجازه اقامت برای یکسال امکان پذیر خواهد بود و مادامی که صاحب ملک می باشند، این اقامت سالیانه تمدید خواهد شد.
دریافت اقامت از طريق خريد مستغلات مشروط به دریافت سند ملک و درخواست از طریق بخش مهاجرت در اداره پلیس و منوط به تایید توسط اداره مهاجرت می باشد. همچنین اتباع ایرانی امکان تاسیس شرکت در ترکیه بدون نیاز به شریک ترک را دارند و از آن طریق نیز می توانند شروع به فعالیت تجاری نموده و پیرو آن اجازه کار و اجازه اقامت دریافت نمایند.

پاسپورت ترکیه در شش ماه

با خرید ۱/۵ میلیون دلار املاک در ترکیه طبق قانون ترکوآز ، بلافاصله اقامت دائم خانواده و ظرف کمتر از شش ماه پاسپورت ترکیه را برای کل اعضای خانواده بگیرید.

اخذ اقامت موقت ترکیه ( بدون خرید ملک یا ثبت شرکت )

این اقامت که به صورت یکساله یا دوساله قابل تمدید به تعداد تمدید نامحدود برای تمام اعضای خانواده توسط امیگریشن صادر می شود اقامت توریستی دائمی یا اقامت موقت نام دارد .

نحوه اخذ اقامت :

پس از عقد قرارداد اجاره ، مستاجر به همراه مشاور دفتر به اداره نفوس مراجعه و پس از اخذ شماره می تواند همانروز برای اقامت خانواده اقدام نماید .
پس از مراجعه به اداره امیگریشن تاریخ نزدیکی ( سه روز الی ده روز ) برای دریافت مدارک تعیین وقت می شود و در روز مقرر اقامت صادر و کارت اقامت به صورت پستی یا حضوری تحویل می گردد . مشاور دفتر به عنوان همراه و راهنما و کاربلد این روند اداری در تمام مراحل همراه شما خواهد بود . همچنین همزمان با این پروسه می توانید برای کلیه اعضای خانواده حساب بانکی نیز باز نموده و کارت بانک را بلافاصله دریافت نمایید .

مدارک لازم :

برای تمام موارد اداری در ترکیه مدارک زیر لازم است که می توانید خیلی ساده از همکاری مشاور و کادر اداری شرکت برای تامین آنها کمک بگیرید .
۱- ترجمه رسمی پاسپورت تمام اعضای خانواده در دفاتر نوتاری ترکیه
۲- اخذ کد مالیاتی ( ورگه نوماراسی ) و کد ملی ( ت . ج . نومارا )
۳-  اجاره نامه
۴-  کپی کارت ملی مالک
۵- برگه نفوس
۶- ترجمه رسمی عقدنامه فقط برگ اصلی در نوتاری
۷- ترجمه شناسنامه اولاد
۸-  پنج قطعه عکس رنگی زمینه سفید هر یک از اعضای خانواده
۹- برگ اسکان ( برای خریداران ) ( پایان کار جدید )
۱۰- کپی تاپو ( کپی سند )
۱۱- خرید بیمه نامه درمانی یکساله برای هر یک از اعضای خانواده .

اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک

Günbat?m?nda Trajan Tap?na??, Bergama, ?zmir, Türkiye (Temple of Trajan at sunset, Pergamon, Izmir, Turkey)

یکی از بهترین راه اخذ اقامت کشور ترکیه سرمایه گذاری از راه خرید املاک و مستغلات مسکونی ، تجاری ، اداری ، صنعتی ، کشاورزی با مالکیت ۱۰۰% و همچنین ثبت شرکت و شریک تجاری است.
موسسه حقوقی و بین المللی یسنا  مفتخر است با کادری مجرب و توانا بعنوان مشاوره حقوقی  یکی از بزرگترین مرکز خرید و پیش خرید ، فروش و پیش فروش املاک ( آپارتمان ، ویلا ، سوئیت، زمین ) بصورت نقد و اقساط با مالکیت ۱۰۰% در ترکیه اخذ اقامت آن کشور و همچنین  مشاور حقوقی در  املاک و مستغلات در شهرهای استانبول ، آنتالیا ، آلانیا ، کوش آداسی و همچنین این موسسه  تمام معاملات املاک و مستغلات را بدون واسطه مستقیم با شرکتهای سازنده در کشور ترکیه برای شما مشتریان گرامی انجام می دهد .
موسسه حقوقی و بین المللی یسنا  ارائه دهنده مشاوره حقوقی جهت دریافت وام و تسهیلات بانکی برای اشخاصی که قصد سرمایه گذاری از طریق ( خرید و پیش خرید ملک) در کلیه مناطق کشور ترکیه را دارند می باشد .

پیش خرید ملک در کشور ترکیه

موسسه حقوقی و بین المللی یسنا  اطلاعات اختصاصی املاک و مستغلات شامل ( تصاویر ، مشخصات ، موقعیت ، قیمت و غیره) و پیش فروش ملک های مسکونی ، اداری ، تجاری ، تفریحی و گردشگری ، بصورت اقساط و تسهیلات بانکی با متراژهای مختلف ( سوئیت ، آپارتمان ، ویلای – یک خوابه ، دو خوابه ، سه خوابه ………) و بسیار شیک درکشور ترکیه و شهرهای استانبول ، آنتالیا ، آلانیا ، کوش آداسی در اختیار شما مشتریان گرامی قرار میدهد تا از این طریق بتوانید ملک مورد نظر خود را خریداری نمائید .

شرایط واگذاری پیش خرید املاک و مستغلات در کشور ترکیه

مرحله اول : در زمان اخذ قرارداد پیش خرید ملک مسکونی ، اداری ، تجاری شامل (سوئیت ، آپارتمان ، ویلا ) متقاضی یا خریدار می بایست ۳۵% از کل قیمت ملک را با شرکت سازنده در کشور ترکیه پرداخت نماید .
مرحله دوم : اقساط پروژه در حال ساخت ۱۲ قسط می باشد که خریدار می بایست هر ۳ ماه به ۳ ماه به شرکت سازنده در کشور ترکیه پرداخت نماید .
مرحله سوم : مرحله سوم زمان تحویل ملک پیش خرید شده می باشد که شرکت سازنده طبق قراداد موظف است بعد از ۳۶ ماه ملک ساخته شده را به خریدار تحویل می نماید.

وکالت و مشاوره در اقامت کشور ترکیه  از طریق ثبت شرکت ( گرفتن پاسپورت )

 

Blue Mosque at night, Istanbul, Turkey

 

موسسه حقوقی و بین المللی یسنا با همکاری کارشناسان خبره و وکلای معتبر در حال فعالیت در  کشور  ترکیه  و با داشتن سالها تجربه در زمینه ثبت شرکت در کشور ترکیه و گسترش فعالیت های تجاری و دریافت اقامت کشور ترکیه  و همکاری مستمر با شرکتها ، سازمانها و اتاق های بازرگانی در  کشور ترکیه  و به عنوان نماینده برخی از آژانسهای جذب سرمایه گذاری در کشور ترکیه آمادگی خود را جهت انجام پروسه های ثبت شرکت در کشور ترکیه و همچنین  دریافت اقامت برای شما عزیزان اعلام میدارد.

 

 

اقامت از طریق ثبت شرکت و شریک تجاری

با ثبت شرکت در ترکیه سهامداران شرکت میتوانند با اخد اجازه کار، اقامت یک ساله دریافت نمایند. این سهامداران همچنین میتوانند برای منسوبین درجه یک خود نیز دفترچه اقامت یکساله دریافت نمایند. این دفترچه اقامت هر سال قابل تمدید است و صاحب آن در صورت برآوردن شروط لازم پس از ۵ سال اقامت مستمر در ترکیه (که در این مدت نباید درهر سال بیش از سه ماه خارج ترکیه بسر برده باشد) میتواند تقاضای تابعیت ترکیه ( و به تبع آن پاسپورت دوم ) نماید.

ثبت شرکت در کشور ترکیه

موسسه حقوقی و بین المللی یسنا  با افتخار آماده انجام کارهای ثبت شرکت و شریک تجاری در کلیه مناطق کشور ترکیه می باشد .مشاوره ثبت شرکت و شریک تجاری در ترکیه طی قرارداد فی مابین در ایران صورت می گیرد،و پس از اخذ قرارداد مشاوره مشتری به کمپانی ثبت شرکت و وکیل در امارات کتبا معرفی میگردد. و در صورت نیاز به هر گونه مشاوره در خصوص ثبت شرکت ترکیه شما می توانید به صورت حضوری و تلفنی با گروه بین المللی مشاورین یسنا در تماس باشید.
با ثبت شرکت بین المللی و یا شریک تجاری خود در امارات میتوانید کسب وکار خود را در سطح جهانی با هویتی کاملا بین المللی گسترش داده و از مزایای آن جهت افزایش سود شرکت و اخذ اقامت کشور ترکیه برخوردار شوید.
از دیگر مزایای ثبت شرکت در ترکیه میتوان به داشتن حساب بانکی آنلاین بدون نیاز به ویزا اشاره کرد که مکان دسترسی آسان و سریع در هر نقطه از دنیا را برای شما فراهم میسازد.

مزایای تاسیس شرکت در ترکیه در حوزه تجارت

در شرایط ویژه امروز، تجار ایرانی با ثبت شرکت در ترکیه قادر خواهند بود تا آن بخش از تجارت خود با دیگر کشورها را که قادر به انجام آن نیستند، از طریق این شرکت ها انجام دهند. با ثبت شرکت شما قادر خواهید بود کالاهای مورد نیاز خود را از کشورهای مختلف خریداری نموده و پس از رسیدن محموله به گمرکات ترکیه آن را به ایران ارسال نموده و یا وارد ترکیه نمایید.
همچنین اگر قصد صادر کردن کالای خود را به ترکیه دارید تاسیس شرکت به شما این امکان را خواهد داد تا کالایتان را نه بنام فردی دیگر (که نمی دانید چقدر می توانید به وی اطمینان نمایید) بلکه بنام شرکت خودتان ارسال نمایید.
از سوی دیگر با ثبت شرکت در ترکیه شما خواهید توانست که در داخل ترکیه فعالیت تجاری اقتصادی و تولیدی (بر حسب موضوع شرکت و مفاد مندرج در اساسنامه) انجام دهید. اصولا اتباع خارجی برای انجام هر گونه فعالیت تجاری در ترکیه (حتی باز کردن یک سوپر مارکت و یا یک رستوران) نیاز به تاسیس یک شرکت دارند.

ثبت انواع شرکت در ترکیه

۱- شرکت با مسئولیت محدود
۲- شرکت سهامی (خاص، عام)
۳- شرکت تضامنی
۴- شرکت مختلط
۵- موسسات مالی (صرافی)

ثبت شرکت و مراحل آن

۱- تنظیم اساسنامه و فرم های مخصوص تاسیس شرکت
۲- مراجعه به اداره دارایی و اخذ شماره مالیاتی شرکا
۳- تایید اساسنامه در دفتر خانه رسمی
۴- مراجعه به اتاق بازرگانی برای ثبت شرکت
۵- چاپ روزنامه رسمی
۶- تایید نمونه امضا و وکالت نامه در دفترخانه
۷- تنظیم فرم اداره دارایی و مراجعه و تحویل اسناد مربوطه به اداره مذکور برای بررسی اسناد و بازدید و تایید آدرس دفتر شرکت توسط بازرسان آن اداره
۸- بازدید و تایید آدرس شرکت توسط بازرسان اداره دارایی
۹- اخذ شماره مالیاتی شركت پس از بازدید و تایید آدرس
۱۰- اخذ كارت بازرگانی
۱۱- تصدیق دفاتر حسابداری
۱۲-گشایش حساب بانكی شركت
۱۳- معرفی حسابدار

قبول وکالت و مشاوره  در اخذ ویزای کشور ترکیه 

 

اقامت ترکیه (5)

موسسه حقوقی و بین المللی  یسنا  با بهرگیری از وکلای خوشنام و مجرب خدمات حقوقی ویژه خود را در قالب قبول وکالت و ارائه مشاوره حقوقی در خصوص اخذ انواع ویزا در کشور ترکیه پذیرا می باشد.
ویزای توریستی ترکیه رایگان است و در زمان ورود مسافران به ترکیه صادر می شود. مدت زمان این ویزا ۹۰ روزمی باشد . اگر برای مدت ۳ ماه درخواست حضور در ترکیه دارید این نوع اقامت نیازی به اخذ ویزا ندارد و توریست ها  بدون هیچ گونه مشکلی می توانند به مدت ۳ ماه در کشور ترکیه اقامت داشته باشند.
توجه داشته باشید که  با این اخذ نوع ویزا شما اجازه هیچ  گونه کاری مثل خرید و فروش ، تحصیل و یا کار را نخواهید داشت . چنانچه تمایل دارید  بیش از ۳ ماه در ترکیه  حضور داشته باشید باید اجازه رسمی از مقامات مربوطه داشته باشید که بتوانید  تمدید مدت اقامت  خود را تمدید کنید بر این اساس اقامت بیش از حد مجاز  در کشور ترکیه مجاز نیست و برای شخص خاطی جریمه و حتی اخراج از کشور را به همراه دارد .
سفر به ترکیه از طریق وسایل نقلیه زمینی (اتوبوس و قطار) نیز امکان پذیر است .
توریست هایی که می خواهند به ترکیه سفر کنند باید  ویزای توریستی ترکیه را اخذ نمایند   ، مگر اینکه از یکی از ۷۸ کشور و مناطقی که نیاز به اخذ ویزا ندارند و یا یکی از ۴۳ کشور و منطقه که شهروندان واجد شرایط برای یک e-ویزا باشند  ویزای توریستی ترکیه اسناد و مدارک صادر شده توسط وزارت امور خارجه و ماموریت های دیپلماتیک متعاقب آن در خارج از کشو ، با هدف تنظیم و تسهیل جریان مهاجر می باشد .
ویزای الکترونیکی می توانید به صورت آنلاین و یا از طریق کیوسک های تعاملی قرار داده شده در فرودگاه ترکیه صادر شود .  پاسپورت   توریستی  که درخواست این  نوع ویزا را دارد باید   برای ۶ ماه مهلت داشته باشد .

ویزای توریستی برای اقامت ۶ ماهه:

این نوع ویزا در حال حاضر تنها نوع ویزا می باشد که افرادی که در ترکیه دارای ملک هستند می توانند برای اقامت بلند مدت درخواست کنند . البته داشتن ملک باعث دریافت قطعی این نوع ویزا نمی باشد و مدارک دیگری نیز جهت دریافت این نوع ویزا از شما خواسته می شود . که البته قوانین در این مورد در حال تغییر است و شرایط در حال بهتر شدن می باشد .

معرفی شهرهای توریستی ترکیه :

بدروم (Bodrum)

یکی از شهرهای استان موغله در جنوب غربی ترکیه که در کنار ساحل دریای اژه از مراکز بسیار دیدنی و توریستی با معماری فوق العاده خاص به سبک مصری در کنار قلعه قدیمی قرار گرفته است  بدروم از قدیمی ترین شهرهای  ترکیه است .  شهری با ۵۰۰۰ سال تاریخ زیبا و دیدنی یکی از مقاصد توریستهاست .

ازمیر (Izmir)  :

ازمیر (Izmir) سومین شهر بزرگ ترکیه بعد از استانبول و آنکارا  است . ازمیر شهری تجاری، صنعتی و بندری است . شهر ازمیر که در زبان ترکی ازمیر زیبا نام دارد، بر فراز یک خلیج بلند و باریک قرار گرفته است .

کوش‌آداسی(Kusadasi)

شهر کوش‌آداسی در استان آیدین ترکیه و در بخش ساحلی منطقه اژه  واقع شده است . کوش آداسی  از شمال با سلجوق و پاموجاک و از جنوب با شبه جزیره دیلک  همسایه می باشد . کوش آداسی یکی از زیباترین و مهم ترین ترین شهرهای تفریحی و توریستی ترکیه بوده  و در خلیج زیبایی در دریای اژه ترکیه قرار دارد.

استانبول :

استانبول بزرگ‌ترین شهر ترکیه و مرکز فرهنگی و اقتصادی آن می باشد . استانبول در کنار تنگه بسفر و دریای مرمره است .  استانبول تنها شهر بزرگ جهان است که در دو قاره واقع شده است  . این کلان شهردر سال ۲۰۱۰ به عنوان  پایتخت فرهنگی اروپا شناخته شده است .

آلانیا (Alanya) :

آلانیا (Alanya) شهری ساحلی و تاریخی است که در ۱۳۵ کیلومتری شهر آنتالیا واقع شده است . در این شهر اماکن و جاذبه های تاریخی، توریستی و ساحلی فراوانی وجود دارد . شهر ساحلی آلانیا درواقع جزوی از منطقه آنتالیا است. آلانیا  با سواحل وسیع  و زیبای شنی ، هتل ها و رستورانهای متعدد و طبیعت بکر و زیبا یکی از توریستی ترین شهرهای ترکیه است .

آنتالیا (Antalya)

شهر آنتالیا مرکز استان آنتالیا در ترکیه است  که با  ساحلی نامنظم در خلیج دور دست منتهی شده است. آنتالیا مرکز صنعت توریست و گردشگری کشور ترکیه است و ۳۰ درصد از کل توریست های  خارجی ترکیه به این شهر وارد می‌شوند. …

قبول وکالت و مشاوره در اخذ اقامت تحصیلی در کشور ترکیه

 

اقامت ترکیه (6)

سیستم وساختار آموزشی وتحصیلی کشور ترکیه:

تحصیلات پایه:

تحصیلات ابتدایی در کشور ترکیه از هفت سالگی آغاز می شود و تحصیل در ترکیه در مقطع ابتدایی هشت سال ادامه دارد.سپس تحصیلات دبیرستان Lise  شروع می شود.تحصیل در ترکیه درمجموع دوره تحصیلات ابتدایی و دبیرستانی یازده الی دوازده سال است دوره دبیرستان شامل رشته های علوم انسانی ، ریاضی، فیزیک، فنی و علوم تجربی است. بعد از اتمام دوره ابتدایی می توان تحصیلات دبیرستانی را در رشته های علوم دینی و هنرستان های صنعتی نیز ادامه داد که طول تحصیلات در این رشته ها معمول  ۱۲ سال است.
در پایان دوره دبیرستان به دانش آموزان مدرک دیپلم Lise Diplomasi اعطا میشود.

تحصیلات دانشگاهی:

تحصیلات دانشگاهی شامل کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می باشد.
برای ورود به دوره کارشناسی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کشور ترکیه و تحصیل در ترکیه شرایط زیر الزامی است:
۱-برای  تحصیل در ترکیه دیپلم دبیرستان و(پیش دانشگاهی (ریاضی فیزیک،علوم تجربی ، علوم انسانی ))
۲-مدرک Tomer (تومر =دیپلم زبان ترکی استانبولی )
۳-حداقل شرایط لازم اعم از معدل و…
۴- آزمونهای داخل دانشگاهی (مانند YOS  ) ویا امتحانات بین المللی نظیر SAT
آزمون سراسری YOS  (به صورت متمرکز ) برای  متقاضیان خارجی برای  تحصیل در ترکیه از سال ۲۰۱۰ حذف گردیده است.طبق اصول جدید وزارت علوم ترکیه از سال ۲۰۱۲ تحصیل در ترکیه  تنها از طریق معدل ممنوع شده است.

برای ورود به دوره کارشناسی ارشد دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کشور و تحصیل در ترکیه شرایط زیر الزامی است:

۱-دیپلم،مدرک لیسانس پیوسته یا ناپیوسته
۲-مدارک زبان عمومی (TOFEL/IELTS ) برای دانشگاههای انگلیسی زبان
۳-مدرک زبان GRE General  (( بخش ریاضیات =Quintitive ) وبرای برخی دانشگاهها مانند Bilkent مجموع بخش ریاضیات (Quinttitive ) و واژگان (Verbal ) ) برای دانشگاههای انگلیسی زبان و ترکی زبان.
۴-مدرک ALES  ( به جای مدرک GRE General  ) برای دانشگاههای انگلیسی زبان و ترکی زبان .
۵- مدرک GRE SUBJECT  برای برخی رشته ها
۶-مدرک Tomer ( تومر = دیپلم زبان ترکی استانبولی برای برخی رشته ها)

دوره های تحصیلی در کشور ترکیه

On Lisans Diplomasi =شامل دوتا سه سال تحصیل بعد از دیپلم دبیرستان است.
Lisans Diplomasi = شامل ۴ سال تحصیل و گذراندن حداقل ۱۴۷ واحد است.
Yuksek Lisans Diplomasi = شامل دو سال تحصیل تمام وقت است. برای ورود به این دوره داشتن مدرک Lisans Diplomasi الزامی است.این دوره شامل دو نیم سال کلاس درس و دو نیم سال پایان نامه پژوهشی می شود.
Veterner Hekimligi Yuksek Lisans Diplomasi = شامل پنج سال تحصیل تمام وقت در رشته دامپزشکی بعد از دیپلم دبیرستان است.
DOKTORA Phd = شامل سه تا چهار سال تحصیل تمام وقت است.برای ورود به این دوره داشتن مدرک Yuksek Lisans Diplomasi الزامی است.
این دوره شامل دو تا چهار نیمسال کلاس درس و حداقل ۴ نیمسال برای پژوهش است .قبل از شروع پژوهش ، دانشجو باید امتحان جامع را با موفقیت بگذراند.نوشتن پایان نامه دوره دکترا و دفاع موفقیت آمیز از پژوهش انجام شده ، شرط اعطای مدرک دکتراست.

نحوه ارزشیابی تحصیلی در ترکیه

مدارک On Lisans Diplomasi بادو سال تحصیل و کلیه مدارک و تحصیلات نیمه تمام دانشگاهی آکادمیک با دو یا سه سال تحصیل در صورت داشتن دیپلم دبیرستان ، کاردانی ارزشیابی می شود.
مدارک Bachelor = Lisans Diplomasi بعد از دیپلم دبیرستان ، کارشناسی ارزشیابی می شود.
مدارک Master = Yuksek Lisans Diplomasi از دانشگاههای گروه یک با شرط داشتن مدرک کارشناسی ،کارشناسی ارشد ارزشیابی می شود.
تبصره: مدارک موضوع بند سه از مراکز آموزش عالی که نامشان در فهرست دانشگاههای گروه یک آورده نشده است با شرط داشتن معدل ۳ از ۴ به همراه ارائه ی یک مقاله علمی از رساله دوره کارشناسی ارشد در نشریات معتبر با نمایه بین المللی کارشناسی ارشد ارزشیابی میشود.
مدارک Veterner Hekimligi Yuksek Lisans Diplomasi با پنج سال تحصیل پیوسته بعد از دیپلم دبیرستان ، کارشناسی ارشد در دامپزشکی ارزشیابی می شود.
مدارک Doktora = Phd از دانشگاههای گروه یک با شرط دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد ، دکترا ارزشیابی می شود.

اقدام برای دوره کارشناسی ارشد دانشگاههای کشور ترکیه

جهت اخذ پذیرش از دانشگاههای ترکیه و تحصیل در ترکیه در مقاطع بالاتر از لیسانس هر یک از دانشگاهها شرایطی متفاوت اعلام می نمایندو این تفاوتها حتی در رشته های مختلف نیز بعضا اعمال می گردد. نهادی که مسئولیت آموزش عالی را در درون دانشگاهها بر عهده دارند انستیتو نامیده می شوند که معمولا برای رشته های فنی مهندسی انستیتوی فن و برای رشته های انسانی انستیتوی سوسیال و برای رشته های علوم تجربی انستیتوی سلامت( سالیک) رسیدگی می کنند. البته در بسیاری از دانشگاهها انستیتوهای دیگری هم وجود دارند که رشته های خاصی را در بر می گیرند.

شرایط گرفتن بورس تحصیلی ترکیه:

برای ثبت نام جهت دریافت بورسیه تحصیلی در ترکیه برای تمامی مقاطع تحصیلی شرط سنی مهم میباشد.
برای ثبت نام جهت دریافتبورسیه تحصیلی در ترکیه برای تمامی مقاطع تحصیلی شرط معدل مهم میباشد .
نداشتن تابعیت کشور ترکیه حتی به عنوان تابعیت دوم جز شرایط اصلی میباشد.
از لحاظ سلامتی متقاضی نباید مبتلا به بیماری ویا وضعیتی که باعث ایجاد مشکل در ادامه تحصیل بشود ،باشد.
و دانشجویانی که با هزینه شخصی در حال تحصیل در ترکیه هستند می توانند بر اساس نمرات ترم قبلی درخواست بورسیه نسبی نمایند.

مزایای بورسیه تحصیلی ترکیه

مزایایی که  بورس تحصیلی ترکیه برای دانشجویان در نظر می گیرد به صورت زیر می باشد:
پرداخت کمک هزینه ماهیانه ،کلیه هزینه های تحصیلی در دانشگاه به صورت رایگان صورت می پذیرد.
خوابگاه به صورت رایگان در اختیار دانشجویان بورس تحصیلی ترکیه قرار خواهد گرفت.
دانشجویانی که موفق به اخذ بورس تحصیلی ترکیه می شوند، هزینه های آموزشی آن ها در دانشگاه قبولی شان رایگان خواهد بود.
کلیه دانشجویان مورد پذیرش بورس تحصیلی ترکیه  بیمه ی درمانی رایگان می شوند.
دانشجویانی که موفق به اخذ بورس تحصیلی ترکیه شده و مهارت زبان ترکی استانبولی را ندارند، با برخورداری از همه مزایای این بورس، به مدت یک سال، از دوره ی آموزش زبان ترکی استانبولی نیز برخوردار خواهند بود.
زبان آموزشی در اکثر دانشگاه های ترکیه، ترکی استانبولی می باشد. دانشگاه هایی که زبان آموزش آنان ترکی باشد یکسال دوره زبان ترکی استانبولی را به صورت رایگان ارائه خواهند کرد.
در دانشگاه هایی که زبان آموزشی آنان آلمانی و یا انگلیسی و یا فرانسوی می باشد، دانشگاه ها در هنگام ثبت نام گواهینامه های بین المللی معتبر در توانایی دانشجو به آن زبان را و نیز ممکن است در بعضی از دانشگاه ها نیز مدارکی همچون GRE ویا GMAT نیز درخواست شود.

اقامت ترکیه (7)

قبول وکالت و مشاوره در خدمات بازرگانی و تجاری در کشور ترکیه

موسسه حقوقی و  بین المللی  یسنا  با بهرگیری از وکلای خوشنام و مجرب خدمات حقوقی ویژه خود را در قالب قبول وکالت و ارائه مشاوره حقوقی در خصوص خدمات بازرگانی و تجاری در کشور ترکیه  به شرح ذیل می باشد:
۱- قبول وکالت و مشاوره در گرفتن نمایندگی از جمله نمایندگی انحصاری از شرکتهای معتبر و بین المللی کشور  ترکیه  )  .
۲- قبول وکالت و مشاوره در واردات و صادرات کلیه کالاهای مجاز بازرگانی از کشور ایران به کشور ترکیه  و بلعکس .
۳- قبول وکالت و مشاوره در حمل ونقل بین المللی ( هوائی ، دریایی ، زمینی ) از ترکیه   به ایران و بلعکس .
۴- قبول وکالت و مشاوره در اخذ کلیه قراردادهای بازرگانی بین تجار و شرکتهای ایرانی با تجار و شرکتهای کشور ترکیه  .
۵- قبول وکالت و مشاوره در خرید و تهیه انواع کالا از کشور ترکیه  برای ایرانیان .

وکالت و مشاوره در خدمات بانکی بین المللی و نقل و انتقالات ارزی در کشور ترکیه .

موسسه حقوقی بین المللی  یسنا  با بهرگیری از وکلای خوشنام و مجرب خدمات حقوقی ویژه خود را در قالب قبول وکالت و ارائه مشاوره حقوقی در خصوص خدمات بانکی بین المللی و نقل و انتقالات ارزی کشور ترکیه  به شرح ذیل می باشد:
۱- قبول و کالت و مشاوره در باز کردن حساب بانکی در کشور ترکیه .
۲- قبول وکالت و مشاوره در گشایش اعتبار ( BG   )  برای خرید کلیه کالاهای کشور ترکیه  .
۳- قبول وکالت و مشاوره در صدور ( LC ) ضمانت نامه بانکی در کشور ترکیه .
۴- قبول وکالت و مشاوره در فاینانس پروژه ها از شرکتهای کشور ترکیه .
۵- قبول وکالت و مشاوره در صدور حواله ارزی و همچنین انتقال ارز فی مابین کشورهای ایران و ترکیه .

هزینه های زندگی در  کشور ترکیه

آگاهی از هزینه دقیق زندگی در کشور ترکیه برای بسیاری از ایرانیان بسیار مهم است. در ادامه هزینه زندگی در کشور ترکیه بطور جزء به جزء آورده شده است.
هزینه زندگی در ترکیه تا حد زیادی قابل کنترل است و مثلی بین ایرانیان ترکیه رایج است که «در ترکیه هرچقدر دخل داشته باشی همان قدر خرج داری».واحد پول کشور ترکیه، لیر  ترکیه (TL) است که سالهاست دارای جایگاه ثابتی ومستحکمی در بازارهای جهانی می باشد و برابری آن با دلار بین ۲٫۶ تا ۲٫۷ متغیر است.
۱- در کشور ترکیه به علت نظام مالیاتی سنگین، بسیاری از محصولات صوتی تصویری اعم از تلفن همراه، لپ تاپ، تلویزیون و… با قیمتی در حدود ۱٫۵ برابر به فروش می رسد و موجب ازدیاد هزینه زندگی در کشور ترکیه شده است.
۲- در برخی شهرها همانند آنکارا، آکسارای، آدانا و… هزینه اجاره خانه کمتر و برخی شهرها مانند استانبول، نوشهیر، گوموشهانه و… هزینه اجاره منزل بیشتر است. از طرفی ممکن است هزینه سایر خدمات و محصولات در این شهرها با یکدیگر تفاوت داشته باشد به همین علت هزینه زندگی در کشور ترکیه برای هرشهر متفاوت خواهد بود.
۳- اگرچه هزینه زندگی در کشور ترکیه نسبت به واحد پول ایران زیاد است و لی در واقع لیر ترکیه در داخل کشور ترکیه ارزش کمی دارد و به همین دلیل اکثر مردم ماهانه بین ۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰ لیر درآمد دارند.

هزینه کرایه ماهیانه :

هزینه کرایه ماهیانه براساس رزدینس ، سال ساخت امکانات پروژه یا خانه متفاوت است به عنوان مثال حداقل ۶۰۰ لیر برای خانه های بدون اثاث و ۹۰۰ لیر برای خانه های مبله می باشد در ترکیه هزینه پیش برای خانه بصورت  ۲ ویا ۳ هزینه کرایه می باشد ولی با توجه به شرایط در بعضی موارد هزینه کرایه ۶ ماه بعنوان پیش دریافت می گردد و ۱۰ در صد کل مبلغ کرایه یکسال کمیسیون املاک می باشد. هزینه مصرف خوراک و…. یک نفر حدود ۵۰۰ لیر می باشد البته این عدد حداقل در نظر گرفته شده است. هزینه های انرژی ،حمل و نقل و سایر هزینه ها ۵۰۰ لیر  کل هزینه های در صورتی که شخص تنها باشد ۱۶۰۰ لیر می باشد.

اتحادیه اروپا ( شینگن )  یک اتحادیه اقتصادی و سیاسی است که از ۲۸ کشور اروپایی تشکیل شده است:

۱- آلمان پایتخت برلین ۲- فرانسه پایتخت پاریس ۳- ایتالیا پایتخت رم ۴- اسپانیا پایتخت مادرید ۵- بلژیک پایتخت بروکسل ۶- بلغارستان پایتخت صوفیه ۷- قبرس پایتخت نیکوزیا ۸- جمهوری چک پایتخت کپنهاک ۹- استوانی پایتخت تالین ۱۰- فنلاند پایتخت هلسینکی ۱۱- یونان پایتخت آتن ۱۲- مجارستان پایتخت بوداپست ۱۳- جمهوری ایرلند پایتخت دوبلین ۱۴- لتونی پایتخت ریگا ۱۵- لیتوانی پایتخت ویلنیوس ۱۶- لوکزامبورگ پایتخت لوکزامبورگ ۱۷- مالت پایتخت والتا ۱۸- هلند پایتخت آمستردام ۱۹- لهستان پایتخت ورشو ۲۰- پرتغال پایتخت لیسبون ۲۱- رومانی پایتخت بخارست ۲۲- اسلواکی براتیسلاوا ۲۳- اسلوونی پایتخت لیوبلیانا ۲۴- سوئد پایتخت استکهلم ۲۵- کرواسی زاگرب

خدمات گروه ما در کشور ترکیه شامل موارد زیر می شود:

۱- افتتاح حساب بانکی شخصی دریکی از بانکهای کشور ترکیه
۲- اخذ گواهی بانکی در کشور ترکیه
۳- افتتاح حساب بانکی بنام شرکت ترکیه ای ثبت شده در کلیه مناطق کشور ترکیه
۴- اخذ پروانه فعالیت اداری برای فعالیت شرکت در کشور ترکیه
۵- اخذ بیمه سلامت کشور ترکیه
۶- اخذ بیمه نامه برای شرکت ثبت شده ترکیه ای در کلیه مناطق کشور ترکیه
۷- اخذ پروانه مالیاتی برای شرکت ترکیه ای  در کلیه مناطق کشور ترکیه
۸- اخذ وکالت نامه مبنی بر کار وهدف از اقامت کشور ترکیه برای اشخاص حقیقی و حقوقی
۹- بررسی مدارک لازم برای سفرواقامت ، تاسیس شرکت و اجاره دفتر اداری توسط وکیل رسمی در کشور ترکیه
۱۰- – خرید سیم کارت تلفن همراه در کلیه مناطق کشور ترکیه
۱۱- پرداخت تمام هزینه های مربوط به مدیریت فرآیند سرمایه گذاری و اخذ اقامت در ترکیه توسط سرمایه گذار
۱۲- آماده سازی برای اخذ مدارک تاسیس شرکت و یا هر گونه سرمایه گذاری در ترکیه
۱۳- ارایه اصلاعات و قوانین تجاری وبازرگانی کشور ترکیه به اشخاص حقیقی و حقوقی
۱۴- نظارت و بررسی تمام مدارک مربوط به سرمایه گذاری از طریق معاملات املاک و مستغلات ، ثبت شرکت و شریک تجاری شده توسط وکیل رسمی در کشور ترکیه
۱۵- تهیه و تحویل مدارک لازم به دفتر اسناد رسمی در کشور ترکیه
۱۶- درخواست بیمه اجتماعی کشور ترکیه
۱۷–تشکیل پرونده برای اخذ شماره مالیاتی برای اتباع بیگانه در کشور ترکیه
۱۸- تشکیل پرونده برای اخذ اقامت و یا کارت اقامت کشور ترکیه
۱۹- پرداخت هزینه های مربوط به ثبت شرکت و شریک تجاری در کشور ترکیه
۲۰- ثبت نام فرد سرمایه گذار در شهرداری محل در کلیه مناطق کشور ترکیه
۲۱- دادن مشاوره به سرمایه گذار در مورد مسایل مالیاتی در کلیه مناطق کشور ترکیه
۲۲- پرداخت هزینه های وکیل متخصص اقامت کشور ترکیه
۲۳- دادن مشاوره به خریدار درباره کسب و کار ( ثبت شرکت و شریک تجاری ) در کشور ترکیه
۲۴- پرداخت هزینه های وکیل متخصص سرمایه گذاری ، معاملات املاک و مستغلات ، اخذ اقامت ، ثبت شرکت و غیره در کشور ترکیه
۲۵- تشکیل پرونده برای اخذ اقامت در سفارت کشور ترکیه در تهران ( کشور جمهوری اسلامی ایران )
۲۶- امضاء مدارک خرید و قولنامه توسط وکیل متخصص به جای سرمایه گذار در کشور ترکیه
۲۷- اخذ دعوتنامه برای خریدار از طرف شریک تجاری یا فروشنده املاک و مستغلات جهت گرفتن ویزای ترکیه
۲۸- ساپورت و کمک خریدار به مدت ۹۰ روز جهت پیگیری کارهای اداری به محض ورود به کشور ترکیه
۲۹- همراهی خریدار توسط وکیل برای پروسه انگشت نگاری و استهلام عدم سوء پیشینه به محض ورود خریدار به کشور ترکیه
۳۰- کمک و ساپورت خریدار جهت بستن قرارداد با شرکت های آب،برق،گاز و ارایه دهنده خدمات اینترنتی در کشور ترکیه
۳۱– اخذ ویزا ( اتحادیه اروپا شینگن ) ، فروش بلیط هواپیما ، رزرو هتل و هتل آپارتمان ، اجاره آپارتمان ، اجاره سوئیت ، اجاره و خرید اتومبیل در کشور ترکیه
موسسه حقوقی و بین المللی یسنا مرکز پاسخگویی به سوالات شما با استفاده از کارشناسان مجرب و متخصص در زمینه اخذ اقامت ، اخذ ویزا ، سرمایه گذاری ، ثبت شرکت ، گرفتن شریک تجاری ، خرید و پیش خرید ملک ،  قبول وکالت ، خدمات بازرگانی و تجاری ، خدمات بانکی و بین المللی ، خدمات ارزی ، خدمات تسهیلاتی ، خدمات بیمه ای در کشور انگلستان و کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و آسیا از جمله امارات متحده عربی و کشورهای حاشیه خلیج فارس و نیز کشورهای امریکا ، کانادا و استرلیا و غیره آماده پاسخگویی به مشتریان گرامی می باشد.به منظور استفاده از خدمات گروه ما تنها کافیست با ما تماس حاصل فرمایید.