اقامت روسیه و اروپا ، ویزای روسیه و اروپا ، سرمایه گذاری در روسیه و اروپا ، ویزای تحصیلی در روسیه و اروپا ، ویزای کار در روسیه و اروپا ، خرید ملک در روسیه و اروپا ، پیش خرید ملک در روسیه و اروپا ، ثبت شرکت در روسیه و اروپا ، گرفتن شریک تجاری در روسیه و اروپا ، قبول وکالت در روسیه و اروپا ، صادرات و واردات در روسیه و اروپا ، خدمات بانکی و ارزی در روسیه و اروپا ، نقل و انتقالات ارزی در روسیه و اروپا

اخذ اقامت روسیه ، اخذ ویزای روسیه ، قبول وکالت روسیه ،مهاجرت روسیه ، گرفتن پاسپورت روسیه ، ثبت شرکت روسیه ، گرفتن شریک تجاری روسیه ، اخذ نمایندگی بین المللی روسیه ، سرمایه گذاری روسیه ، خرید و اجاره ملک روسیه ، ویزای تحصیلی روسیه ، ویزای کاری روسیه ، امور بازرگانی روسیه ، صادرات و واردات روسیه ، خدمات بانکی و ارزی روسیه ، نقل و انتقالات مالی ارزی روسیه ، خدمات بیمه ای روسیه ، رفع دیپورتی روسیه ، رفع ریجکتی روسیه ، گرفتن وقت سفارت کشور روسیه ( شهرهای مسکو ، سن پترزبورگ ، کازان ، استاراخان و غیره )
 (برای اطلاعات بیشتر و تصمیم بهتر می توانید به سایت های موسسه حقوقی و بین المللی یسنا مراجعه نمایید) 

   www.yasnahome.com
(قسمت :حقوق مهاجرت )www.yasnasa.com
(قسمت :مهاجرت ، ویزا )www.yasnairan.com
(قسمت : مهاجرت و اقامت )www.yasnalawyer.com
(قسمت :مهاجرت و ویزا )www.yasnamigration.com

 (ما در بیش از ۷۰ کشور جهان فعالیت می نماییم که اطلاعات به روز این کشورها رو می توان در سایت های فوق جستجو نمود )

Russian Flag --- Image by © Royalty-Free/Corbis

(نقش وکیل و مشاورخوب این است که احتمال خطاها را کم کند و در تصمیم گیری درست شما را یاری نماید )

موسسه حقوقی بین المللی  یسنا آمادگی پیگیری تمامی امور حقوقی ایرانیان در کشور  روسیه   را دارد .خدمات حقوقی ( گرفتن وکیل و مشاور ) از آن جهت ضروری می باشد که در حال حاضر تعداد  زیادی از ایرانیان به دلایل مختلف  در کشور  روسیه زندگی می کنند و به دلیل تعلق مادی و معنوی نیازمند دریافت خدمات حقوقی و پیگیری امور در مراجع قضایی و اداری هستند.

 خدماتی این  موسسه حقوقی و بین المللی یسنا  قادر به انجام آن در کشور  روسیه می باشد به شر ذیل می باشد :

۱- قبول وکالت و مشاوره در اخذ انواع ویزای و گرفتن وقت سفارت کشور  روسیه.
۲- قبول وکالت و مشاوره در اخذ اقامت کشور  روسیه.
۳- قبول وکالت و مشاوره در رفع ریجکتی ( ریجکت شدن ) از سفارت کشور روسیه.
۴- قبول وکالت و مشاوره در رفع اخراج شدن ( دیپورت ) کشور روسیه
۵- قبول وکالت و مشاوره در ثبت شرکت در کشور روسیه .
۶- قبول وکالت و مشاوره در ثبت شعبه در کشور روسیه.
۷- قبول وکالت و مشاوره در گرفتن شریک تجاری در کشور روسیه .
۸- قبول وکالت و مشاوره در امور بازرگانی و تجاری ( صادرات و واردات ، حمل و نقل بین المللی ، امور گمرکی و ترخیص کالا ، تنظیم قراردادهای بین المللی ) در کشور  روسیه.
۹- قبول وکالت و مشاوره خرید و پیش خرید و اجاره املاک و مستغلات  مسکونی و اداری و تجاری در کشور روسیه .
۱۰- قبول وکالت و مشاوره در کلیه خدمات بانکی و نقل و انتقالات ارزی در کشور روسیه .
۱۱- قبول وکالت و مشاوره در کلیه امور حقوقی و جزایی در کشور روسیه.
عدم آگاهی اشخاص از مسائل مهاجرتی ، قضایی و حقوقی در زندگی روز مره که موجب تشکیل پرونده‌های قضایی غیرضروری، سردرگمی در محاکم قضایی و در نهایت افزایش ضرر و زیان و حتی ورشکستگی آنان میشود ، برای ارتقای آگاهی‌های حقوقی و صرفه جویی در وقت و هزینه و انجام کلیه معاملات با مراجعه با موسسه  حقوقی بین المللی  یسنا می توانید با خیال آسوده به نتیجه دلخواه خود برسند.
موسسه حقوقی بین المللی  یسنا  با بهرگیری از وکلای خوشنام و مجرب خدمات حقوقی ویژه خود را در قالب قبول وکالت و ارائه مشاوره حقوقی در خصوص کلیه دعاوی حقوقی و کیفری ( جزائی ) و دفاع از جرائم  ارتکابی و همچنین امور ( مهاجرت واخذ اقامت موقت و اخذ تابعیت مضاعف ، معاملات املاک و مستغلات ، ثبت شرکت ، گرفتن شریک تجاری ، خدمات تسهیلاتی و بانکی، امور بازرگانی و غیره ) در کشور  روسیه  ، اروپا پذیرا می باشد.

نگاهی به کشور روسیه

روسيه بيش از ۱۰% كل مساحت بين درياي بالتيك و كوه هاي اورال را جلگه‌ي اروپاي شمالي پوشانده است.روسیه تقریبا دو برابر کشور کانادا، که خود دومین کشور بزرگ دنیا است،بنابراین با فاصله زیادی از آن بزرگترین کشور دنیا به حساب می آید.
روسیه سرتاسر شرق اروپا و شمال آسیا را در بر می گیرد. مسكو پايتخت روسيه در ناحيه مركزي بخش اروپايي كشور واقع شده و تاريخ بناي آن به سال ۱۱۴۷ ميلادي رسیده و به عنوان قلب روسیه شناخته می شود. این کشور دارای منابع معدنی بسیار زیادی است که قابل مقایسه با هیچ کشور دیگری نیست.همچنین اقتصاد رو به رشد و بازار کار پررونق در کشور روسیه آن را از دیگر کشور های اروپایی در منطقه برتر ساخته است. جمعیت روسیه تقریباً ۱۴۰میلیون نفر می باشد که از ترکیب بیش از یکصد قوم و نژاد تشکیل شده است.
این کشور دارای منابع معدنی است که در تطابق با کشور دیگری نیست. چهار پنجم مردم روسیه در بخش اروپایی یعنی در غرب کوه های اورال (Ural Mountains) زندگی می کنند.
واحد پول کشور روسیه روبل است .اقتصاد روسیه صنعتی و نیز وابسته به منابع بزرگ انرژی این کشور بویژه گاز می باشد .روسیه با تولید ناخالص داخلی ۱۲۸۹ تریلیون دلار در سال ۱۳۸۶ ، هفتمین اقصاد برتر جهان بوده است.

قبول وکالت و مشاوره در اخذ اقامت کشور روسیه

اقامت روسیه ( 3

موسسه حقوقی بین المللی  یسنا  با بهرگیری از وکلای خوشنام و مجرب خدمات حقوقی ویژه خود را در قالب قبول وکالت و ارائه مشاوره حقوقی در خصوص اخذ اقامت در کشور  روسیه  پذیرا می باشد.
اگر اقامت کشور روسیه یکی از اهداف شما میباشد و میخواهید کشور روسیه را برای سرمایه گذاری و تجارت انتخاب کنید و در این امر دنبال بهترین راهها و اخذ اقامت دایم از طریق سرمایه گذاری و تجارت را جستجو میکنید گروه حقوقی و بین المللی مشاورین یسنا راههای سرمایه گذاری و تجارت ، ثبت شرکت ، گرفتن شریک تجاری در کشور درجه یک دنیا را در دستور کار قرار داده و به صورت گسترده به خدمات حقوقی بین الملل میپردازد.

روش های مختلف اقامت روسیه

۱-اقامت روسیه از طریق سرمایه گذاری
۲-اقامت روسیه از طریق ثبت شرکت
۳-اقامت روسیه از طریق کار آفرینی
۴-اقامت روسیه از طریق خرید ملک
۵- اقامت روسیه از طریق ازدواج
۶-اقامت روسیه با استفاده از ویزای کار
۷- اقامت روسیه از طریق تولد
اداره مهاجرت روسیه قصد دارد از سیستم امتیاز دهی، مثل بسیاری از کشورهای اروپایی برای اعطای اقامت به مهاجرین استفاده کند. بر اساس پیش نویس این طرح  هر مهاجری که بخواهداقامت روسیه  را دریافت کند باید حداقل ۷۵ امتیازاز صد امتیاز کل را کسب کند.  بسیاری از کارشناسان نظر مثبتی به این طرح نشان داده اند و بر این اعتقادند که  این طرح روند صدور اقامت را  بسیار ساده تراز گذشته خواهد نمود .
از شاخصه هایی که برای ارزیابی متقاضیان کسب اقامت روسیه  در نظر گرفته شده است می توان سن، میزان تحصیلات، سوابق کار مرتبط با رشته تحصیلی، دانش زبان روسی را نام برد.هر کدام از این معیارها دارای امتیازی می باشد که خود شخص هم پیشاپیش می تواند آنها راقبل از اقدام ارزیابی کند و شانس خود را برای موفقیت در این زمینه محاسبه نماید. این سند، توسط سرویس فدرال  مهاجرت روسیه   ارائه شده است وهدف آن تغییر برخی  سیاست های مهاجرتی روسیه   است .این طرح به  تائید رئیس جمهورروسیه رسیده است.
طبق قوانین جدید  مهاجرتی روسیه  ، مهاجران، با به دست آوردن ۷۵ امتیاز از ۱۰۰ امتیازکل،  اقامت روسیه  را دریافت خواهند نمود.
مثلا  جوانان زیر ۴۵ سال، اتوماتیک وار ۲۰ امتیازکسب می کنند چون روسیه کشوری است با جمعیتی پیر که نیاز به نیروی جوان دارد .در مورد سطح تحصیلات ۲۵ امتیاز دیگر نیز در صورت داشتن درجه ی دکتری علمی، ۲۰ امتیاز به آنها تعلق می گیرد که مدرک فوق لیسانس دارند و۱۵ امتیاز برای متقاضیان دارای مدرک لیسانس . داشتن دعوتنامه از کارفرما ۱۰ امتیاز، تسلط به زبان روسی ۱۰ امتیاز و داشتن بستگان درکشور روسیه نیز به ۵ امتیازخواهد داشت. پس شانس گرفتن اقامت روسیه  برای یک جوان تحصیل کرده با مشخصات گفته شده، بالاتر ازافراد مسن و بدون تحصیلات است.

وکالت و مشاوره در اقامت کشور روسیه  از طرق سرمایه گذاری ( گرفتن پاسپورت ) 

اقامت روسیه (8)

سرمایه گذاری  در روسیه میتواند فرصتی باشد برای افرادی که در ذهن تفکر سرمایه گذاری و اقامت خارج از کشور دارند. دقت کنید سرمایه گذاری در روسیه نیز مانند بسیاری از امور حقوقی دیگر نیازمند یک وکیل سرمایه گذاری در روسیه می باشد .
 موسسه حقوقی و بین المللی یسنا  با توجه به علم حقوق بین الملل در تجارت های خارجی آماده ارائه مشاوره تخصصی حقوقی در زمینه سرمایه گذاری در روسیه می باشد. سرمایه گذاری در روسیه امریست حقوقی و حتما نیاز دارد به اینکه از قوانین مربوطه در این باب آگاهی داشته باشید بنابراین پیش از اینکه اقدام به سرمایه گذاری در روسیه داشته باشید حتما قواعد این امر را یاد بگیرید .

مزایای  سرمایه گذاری در کشور روسیه

۱- رشد اقتصادی پویا
۲- یکی از بزرگ­ترین بازارهای مصرف­کننده
۳- سرمایه­ی انسانی مشهور در جهان
۴- منابع طبیعی وسیع و فراوان
۵- موقعیت جغرافیایی منحصربه­فرد
۶- اقتصاد پیشرفته در فناوری
۷- نظام مالیاتی قابل توجه
۸- حمایت دولتی گسترده
۹- نظام سیاسی و اجتماعی پایدار
در حال حاضر دولت روسیه برای افرادی که تمایل دارند اقامت و تابعیت کشور روسیه از طریق سرمایه گذاری را اخذ نمایند شرایط مناسبی را فراهم کرده است که افراد بتوانند با خرید وسرمایه گذاری در روسیه اقامت این کشور را برای خود فراهم نمایند.

در حال حاضر مناطق ویژه ای برای سرمایه گذاری در روسیه وجود دارد که این مناطق موثرترین ابزارهای جذب سرمایه می باشند. این مناطق شامل ۲۸ مناطق ویژه می باشند که عبارتند از:

۱-  شش منطقه تولید و صنعتی وجود دارد که این مناطق شامل: جمهوری تاتارستان، سامارا، پسکوف، کالوگا، لیپتسک، اسوردلوفسک.
۲- پنج منطقه فناوری وجود دارد که این مناطق شامل: مسکو، سن پیترزبورگ، تومسک، دوبنا، جمهوری تاتار.
۳-  مناطق تفریحی و گردشگری که شامل: بوریاتیا، جمهوری آلتایی، پریمورسکی، جمهوری اینگوش، داغستان، آلانیا، بالکاریا و…..
۴- سه منطقه بندری که این مناطق شامل: خاباروفسک، اولیانوفسک، مورمانسک.

مناطق اقتصادی ویژه یک سری شرایط را برای شروع کسب و کار شهروندان فراهم کرده است و دولت روسیه آن شرایط ویژه و بخصوص را ضمانت می کند:

۱-  تنظیمات مالیاتی: در اینجا بهتر است اینگونه بیان نماییم که نرخ مالیات ها برای افرادی که در مناطق اقتصادی هستند به جای ۲۰درصد ۵/۱۳ درصد می باشد. همچنین شهروندانی که در مناطق اقتصادی ویژه هستند تا حدودی از پرداخت مالیات معاف می باشند. نکته مهمی که در اینجا وجود دارد این است که در بخش حمل ونقل و املاک معمولا ۱۰ تا ۱۵  سال از پرداخت مالیات معاف می باشند.
۲-  سرمایه گذاران در روسیه از کمک های دولت روسیه به صورت دریافت بودجه دولتی برخوردار می باشند.
۳- سازمان گمرک ویژه: این سازمان در واقع شامل مناطق آزاد گمرکی می باشد و سرمایه گذاران در مناطق اقتصادی ویژه از پرداخت هزینه های مالیات، گمرک و… معاف می باشند.
۴-کاهش موانع اداری.
۵- دسترسی به نیروی انسانی
۶- یک سازمان مهاجرتی برای افراد و کارمندان خارجی ماهر در منطقه اقتصادی ویژه وجود دارد.
با توجه به اینکه یکی از راه های ورود به کشور روسیه و اخذ اقامت روسیه راه سرمایه گذاری می باشد .دولت روسیه برای اشخاصی که تمایل به سرمایه گذاری در روسیه را دارند شرایطی را فراهم نمو ده است که متقاضیان می توانند با خرید یک شغل و راه اندازی یک واحد صنفی در کشور روسیه سرمایه گذاری کنند و اقامت این کشور را برای خود و خانواده خود اخذ کنند .
اقامت (ویزا) سه ساله روسیه، حضور در روسیه ۳۶۵ روز در سال بدون نیاز به خروج، قابل تمدید و تبدیل به پاسپورت (شهروندی) روسیه، کاملا قانونی .

مدرک مورد نیاز جهت اخذ دعوتنامه:

 کپی پاسپورت + یک قطعه عکس رنگی
مدرک مورد نیاز جهت کنسولی روسیه در ایران:
آزمایش ایدز + مصاحبه + ۸۵۰ هزار تومان هزینه کنسولی
توجه: برای ویزای یک تا سه ساله، پاسپورت باید حداقل ۳ سال اعتبار داشته باشد. برای ویزای یکساله، پاسپورت باید حداقل یک سال اعتبار داشته باشد.
۱-  بعد از دریافت دعوتنامه، کنسولی روسیه در ایران ویزای یک تا سه ساله شما را صادر می‌کند.
۲-  با این ویزای مولتی می‌توانید هر زمان که خواستید به روسیه سفر کنید و بدون محدودیت (یک تا سه سال) در روسیه اقامت داشته باشید.
۳- امکان تمدید این ویزا، حتی بدون نیاز به خروج از خاک روسیه، امکان پذیر است.
۴- بر خلاف ویزاهای یکساله تجاری، محدودیت ۳ ماه اقامت، خروج، عدم امکان ورود به مدت ۳ ماه و… را ندارید و به مدت یک تا سه سال تمام می‌توانید در روسیه بمانید یا ورود و خروج داشته باشید.
۵-  این ویزا مخصوص بازرگانان و افراد تحصیلکرده و متخصص بالای ۳۵ سال است. اما اعضای خانواده هم می‌توانند به عنوان همراه، ویزا و اقامت بگیرند.
بلافاصله بعد از ورود روسیه با ویزای سه ساله، می‌توانید آن را به اقامت دائم تبدیل و پاسپورت آبی روسیه دریافت کنید.
در نهایت، امکان تبدیل اقامت دائم به پاسپورت روسیه (اخذ تابعیت روسیه) هم وجود دارد.

مزایای «اقامت دائم روسیه» (وِ اِن ژِ)

اقامت روسیه (7)

۱- پاسپورت آبی رنگ دریافت می‌کنید که برابر آن از تمامی حقوق شهروندی روسیه، به جز حق رای، برخوردار می‌شوید.
۲-  می‌توانید به صورت قانونی در هر شرکتی، از جمله شرکت خودتان (با سمت مدیر عامل یا هر سمت دیگری) استخدام شوید و حق امضا داشته باشید.
۳- مشمول بیمه درمان رایگان می‌شوید. دقیقا مانند یک شهروند روس.
۴- اخذ ویزای شنگن (شینگن) به مراتب آسان‌تر می‌شود.
۵-  بعد از ۵ سال می‌توانید برای اخذ تابعیت (پاسپورت) روسیه اقدام کنید.

اولین مرحله اقامت کشور روسیه

۱-  اول باید اقامت یک ساله بگیرید که یک ماه زمان می برد.
۲-  بعد از اخذ دعوتنامه اقامت یک ساله تبدیل به اقامت سه ساله میشود .
۳-  با ویزای یک یاسه ساله وارد روسیه می‌شوید و با همراهی ما، برای «اقامت دائم» اقدام می‌کنیم.
۴- سه ماه بعد، به شما اقامت دائم (پاسپورت آبی) می‌دهند. طی این سه ماه نیازی نیست که حتما در روسیه بمانید.

مراحل اقامت افرادی که قبلا اقامت سه ساله دریافت کرده اند

۱- با حضور در روسیه طبق ویزای سه ساله، با همراهی ما، برای «اقامت دائم» اقدام می‌کنیم.
۲- سه ماه بعد، به شما اقامت دائم (پاسپورت آبی) می‌دهند. طی این سه ماه نیازی نیست که حتما در روسیه بمانید.

در زمانی که افراد خارجی قصد تجارت در روسیه را دارند راههای قانونی بسیاری برای اینگونه افراد وجود دارد. در کل باید اینگونه عنوان کرد که سه ساختار قانونی برای ایجاد یک کسب و کار وجود دارد:

۱- افرادی که دارای کسب وکار شخصی خود در خارج از روسیه می باشند این امکان را دارند که شعبه ی موسسه خود را در روسیه تاسیس و به ثبت برسانند.
۲- اشخاص این امکان را دارند که با کمک سرمایه خارجی یک موسسه حقوقی و قانونی تشکیل دهند.
۳- اشخاص می توانند به عنوان یک کار آفرین مستقل و بدون تشکیل یک موسسه حقوقی اقدام به فعالیت نمایند.

قبول وکالت و مشاوره در اقامت کشور روسیه  از طریق ثبت شرکت ( گرفتن پاسپورت )

اقامت روسیه (4)

تشكيل شركت يكي از مهمترين گامهاي ورود به دنياي تجارت است از اينرو موسسه حقوقی و بین المللی یسنا  با افتخار از اينكه  همواره شما را در اين گامها یاری می کند به ارائه خدمات حقوقي براي متقاضيان در سراسر دنيا از جمله  کشور روسیه  ميپردازد.

انواع ثبت شرکت در روسیه

پنج  نوع شرکت در روسیه موجود است:

۱- شرکت مسئولیت محدود یا به اختصار OOO
۲- شرکت سهامی خاص، با سهام بسته شده یا به اختصار ZAO
۳- شرکت سهامی عام، با سهام باز یا به اختصار OAO
۴- شاخه یا شعبه از یک شرکت خارجی
۵- شرکت کارافرینی فردی خصوصی

ویژگی های اصلی شرکت OOO و OAO

۱- حداقل سرمایه اولیه شرکت OOO  برابر ۱۰۰۰۰ روبل روسی است. معادل با ۳۷۵ دلار
۲- حداقل سرمایه اولیه شرکت OAO برابر با ۱۰۰۰۰۰ روبل روسی است. معادل ۳۷۵۰ دلار

هر دو شرکت جزء شرکت های محبوب و معمول روسی هستند.

حداقل به یک سهامدار و یک مدیر نیاز است.
سهامداران بیشتر از ۵۰ نفر نمیتوانند باشند. محدودیتی در ملیت سهامداران نیست.
حداقل ۵۰% از سرمایه اولیه باید در بانکی ذخیره شود.

شرکت های روسی ساختار مدیریتی ۳ خطی دارند.

۱- مجمع عمومی سهامداران
۲- صورت جلسه هیئت مدیره
۳- صورت جلسه اجرایی
مجمع عمومی سهامداران بالاترین مرحله مدیریتی است و حداقل باید هر سال ۱ بار برگزار شود. هیئت مدیره باید از تصمیمات مجمع عمومی سهامداران تبعیت کند و مدیران اجرایی باید بر اساس منشور قوانین سازمان عمل کنند.
اگر یک شرکت روسی قصد داشته باشد فردی خارجی را استخدام کند باید اجازه نامه ویژه ای داشته باشد. همه کارمندان خارجی باید اجازه کار از شرکت متبوع خود را داشته باشند، همچنین ویزای کار جداگانه مورد نیاز است.
تنظیم اساسنامه، فرم های مخصوص ثبت شرکت، فرم اداره مالیات و…، واریزی های مربوطه جهت ثبت شرکت در روسیه ، هزینه وکالت نامه محضری در مسکو، دستمزد مترجم رسمی برای حضور در محضر، مراجعه به اداره آمار، بیمه بازنشستگی، بیمه تامین اجتماعی، بیمه درمان و اخذ برگه های مربوطه، ساخت دو عدد مهر برای شرکت، کارمزد شرکت ما برای ثبت شرکت در روسیه .
حداقل سرمایه اولیه ثبت شرکت در روسیه  ۱۰ هزار روبل (حدود ۳۰۰ دلار) است، بلافاصله بعد از افتتاح حساب بانکی، باید ۵۰% سرمایه اولیه را در بانک سپرده کنید و ۵۰% مابقی را ظرف مدت یک سال به حساب بانکی تان واریز کنید، البته بعداً می توانید سرمایه واریزی را خرج کنید و لزومی ندارد در حساب بلوکه نگه دارید.

افتتاح حساب بانکی ثبت شرکت در روسیه

۱-  افتتاح حساب در بانک میر بیزینس (۲ ارز: روبل و یورو)
۲-  افتتاح حساب در بانک فرست چک راشن (۵ ارز: روبل، یورو، دلار، یوان و ین)
۳-  افتتاح حساب شخصی برای مدیر عامل شرکت در یک بانک روس
۴-  اعلام شماره حساب های بانکی به حوزه مالیاتی مربوطه
۵-  پرداخت کلیه هزینه های محضر و برابر اصل و… (به جز واریزی به حساب خودتان) بر عهده ماست.

مراحل افتتاح حساب بانکی در روسیه

۱- ثبت شرکت و اخذ کلیه مدارک ثبتی (توسط ما)
۲- تهیه کپی برابر اصل مدارک ثبتی شرکت و تایید امضا پای کارت امضای بانک (در بانک و یا در محضر)
۳- تکمیل فرم های مربوطه (توسط ما)
۴- مراجعه حضوری به بانک
۵- بررسی مدارک توسط بانک
۶- اعلام شماره حساب (های) بانکی و دیگر مشخصات توسط بانک در صورت موافقت بانک با افتتاح حساب
۷- ارسال فلش کارت سخت افزاری استفاده از اینترنت بانک توسط بانک به نشانی شما در ایران با DHL (البته نه همه بانک ها)
۸) اعلام شماره حساب های بانکی شرکت به دارایی، بیمه بازنشستگی و بیمه تامین اجتماعی (توسط ما)

 اخذ جواز استخدام مدیر خارجی و مجوز کار

به عنوان یک مدیر خارجی (که برای ورود به روسیه نیاز به ویزا دارید) تا یک ماه بعد از ثبت شرکت فرصت دارید که برای اخذ جواز استخدام مدیر خارجی و مجوز کار اقدام کنید.این مرحله حدود ۳ ماه به طول می انجامد، اما می توانید بلافاصله بعد از ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی، فعالیت قانونی شرکت خود را آغاز کنید.این مجوز باید هر سال تمدید شود و بر اساس آن می توانید ویزای کار و اقامت روسیه را بگیرید.

مدارک مورد نیاز ثبت شرکت در روسیه

۱- اصل پاسپورت

تنها مدرکی که باید از ایران همراه خود بیاورید، اصل پاسپورت عضو (یا اعضای) شرکت است. ترجمه پاسپورت در روسیه انجام خواهد شد و نیازی به ترجمه پاسپورت در ایران نمی باشد.

۲-  نام شرکت

توضیح: نام شرکت می تواند به هر زبانی باشد، تکراری باشد، تک سیلابی باشد.

۳-  موضوع فعالیت شرکت

ثبت موضوع فعالیت شرکت ها در روسیه با استفاده از کدهای طبقه بندی شده (به نام ОКВЭД با تلفظ OKEVEDE) انجام می گیرد. شما کافی است شرح فعالیت مد نظرتان را بنویسید، استخراج کدها توسط ما انجام می شود.

۴-  نشانی دائم در ایران

نشانی، کد پستی و تلفن (ثابت یا همراه) متقاضی در ایران

۵- نوع سیستم مالیاتی

قبول وکالت و مشاوره در خدمات ویزای برای کشور روسیه   

View of the Church on Blood in Yekaterinburg, Russia

ارائه مشاوره و خدمات اخذ ویزای روسیه توسط کارشناسان با تجربه و متخصص مشاورین حقوقی و بین المللی مشاورین یسنا اخذ ویزای ایتالیا و بررسی مدارک و شرایط متقاضی اخذ ویزای روسیه , تنظیم دعوت نامه رسمی, تکمیل آنلاین فرم تقاضای ویـزا و تعیین نوبت سفارت, چک لیست مدارک و نیز راهنمای انجام مصاحبه جهت اخذ ویزای توریستی, تجاری, نمایشگاهی, تحصیلی, شرکت در سمینارها, کنفرانس ها و مجامع علمی در کشور روسیه تـخصص ما است.

مدارکی که علاوه بر فرم تقاضای ویزا باید به بخش ویزای کنسولگری روسیه تحویل دهید، این‌ها هستند:

۱- شناسنامه ایرانی
۲- پاسپورت ( اعتبار گذرنامه باید حداقل شش ماه بیشتر از تاریخ سفر باشد)
۳- کپی را از صفحات یک تا پنج و همین‌طور صفحاتی که در آن‌ها مهر ویزا خورده، تهیه کنید.
۴- یک قطعه عکس زمینه روشن در ابعاد ۴x۶ که کاملاً شبیه به چهره‌ی فعلی متقاضی باشد.
توجه: برای هر کدام از همراهان در گذرنامه نیز باید یک قطعه عکس، ضمیمه‌ی مدارک باشد.
۵- بلیط رفت و برگشت قطعی شده‌ی پرواز به روسیه
۶- رزرواسیون هتل در روسیه برای کل مدت اقامت

قبول وکالت و مشاوره در اخذ ویزای تحصیلی در کشور روسیه

موسسه حقوقی بین المللی  یسنا  با بهرگیری از وکلای خوشنام و مجرب خدمات حقوقی ویژه خود را در قالب قبول وکالت و ارائه مشاوره حقوقی در خصوص اخذ ویزای تحصیلی در کشور  روسیه پذیرا می باشد.

اخذ ویزا و ادامه تحصیل در روسیه

روسیه کشوری است که امکان تحصیل به زبان انگلیسی را به متقاضیان این کشور اعطا می نماید ولیکن با توجه به این نکته که در اتحادیه اروپا واقع نشده است و از قوانین مهاجرتی کاملاٌ مستقلی برخوردار است فلذا در صورتی که کشور روسیه را بعنوان مقصد خود برای اقامت دائم و زندگی انتخاب می کنید این کشور بهترین انتخاب برای ادامه تحصیل می باشد.

تحصیل در مقطع لیسانس کشور روسیه

مقطع لیسانس در کشور روسیه ۴ ساله است افرادی که متقاضی ورود به این مقطع هستند می بایستی مدرک دیپلم را داشته باشند تا بتوانند در این دوره شرکت کنند . هم چنین این نکته حائز اهمیت است که دوره ۴ ساله لیسانس به زبان روسی تدریس می شود و فرد متقاضی می بایستی مدرک زبان روسیه را داشته باشد

حق کار

دانشجویان مقطع کارشناسی کشور روسیه مجوز کار در محدوده ای ۱۰ ساعته بصورت هفتگی دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین ۸ تا ۱۰ دلار به ازای هر ساعت می باشد که که مجموع درآمد های حاصله از کار دانشجویی میتواند براحتی هزینه های زندگی و تحصیل فرد را در یک سال پوشش دهد .

تحصیل در مقطع فوق لیسانس کشور روسیه

روسیه کشوری است که هزینه تحصیل در آن پائین می باشد ولی دانشگاه های کشور روسیه جزو دانشگاه های برتر دنیا به حساب نمی آیند. بسیاری از علاقه مندان به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر نظیر دکترا کشور روسیه را برای اتمام دوره فوق لیسانس خود انتخاب می کنند، چرا که ایشان می توانند شانس خود را جهت اخد بورسیه های تحصیلی در مقطع دکترا افزایش دهند. دوره تحصیلات کارشناسی ارشد در کشور روسیه دو ساله است .

زبان تدریس

دروس دانشگاهی کشور روسیه به دو صورت روسی و انگلیسی تدریس می شوند .متقاضیان به اخذ پذیرش تحصیلی به زبان روسی، می بایست مدارک دال بر تسلط به این زبان را به دانشگاه ارائه نمایند. ذکر این نکته لاذم است که ابتدا اطلاع درباره زبان تدریس رشته ی مورد نظر خود را کسب کرده سپس در دوره های زبان ثبت نام فرمائید
همان طور که در مطالب قبلی ذکر کردیم متقاضیان می توانند در دانشگاه های انگلیسی زبان تحصیل کنند . افرادی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند می بایستی مدرک IELTS 6-6.5 را به دانشگاه ارائه دهند . علاقه مندانی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند اما مدرک ندارند نگران نباشند زیرا موسسه زبان آریانا پارس با داشتن دوره های فشرده زبان انگلیسی در مدت زمان محدود شما را به نتیجه دلخواهتان می رساند.

حق کار

دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد کشور روسیه مجوز کار در محدوده ای ۲۰ ساعته بصورت هفتگی دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین ۸ تا ۱۰ دلار به ازای هر ساعت می باشد که که مجموع درآمد های حاصله از کار دانشجویی میتواند براحتی هزینه های زندگی و تحصیل فرد را در یک سال پوشش دهد .

تحصیل در مقطع دکترای کشور روسیه

کشور روسیه همانند سایر کشورهای پیشتاز در بحث تحصیل، به دانشجویان در حال تحصیل در مقطع دکترا، توجه ویژه ای دارد و جهت پرداخت مخارج تحصیل ایشان، شرایط ویژه ای را جهت تسهیل طول دوره ی دکترا در این کشور در این کشور فراهم آورده است.
بصورت کلی تحصیلات در مقطع دکترا در دانشگاه های کشور روسیه به ۲ صورت تحصیل با بورسیه تحصیلی و تحصیل در شرایطی که دانشجو شهریه ی دانشگاه را شخصا پرداخت می کند، صورت می پذیرد.
تحصیل در شرایطی که دانشجو مستلزم به پرداخت هزینه در دانشگاههای کشور روسیه می باشد، همانند اخذ پذیرش د مقطع فوق لیسانس کشور روسیه می باشد ولیکن در این مطلب شرایط لازم جهت اخذ فرصت تحصیل در مقطع دکترا به همراه اخذ بورسیه تحصیلی می پردازیم.
با توجه به این نکته که کشور روسیه برای افرادی که در مقطع دکترا در این کشور مشغول به تحصیل هستند، حقوقی ماهیانه به میزان تقریبا ۲ هزار دلار را مدنظر قرار می دهند ، فلذا دانشجویان ایرانی رقابت بسیار سختی را در راستای اخذ بورسیه دکترا در کشور روسیه در پیش دارند.

در جهت اخذ بورسیه ی تحصیل مقطع دکترا در کشور روسیه فرد متقاضی می بایست پارامترهای ذیل را احراز نمائد:

۱)در دست داشتن مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر
۲)اخد مدرک دال بر تسلط کافی و زبان انگلیسی (حداقل آیلتس ۶٫۵)
۳)جلب نظر یک استاد مشاور (supervisor) که تز دکترا فرد را پشتبانی نماید.
۴)داشتن تالیفات از قبیل مقالات بین المللی ، کتاب و …
۵)داشتن همه و یا تعدادی از آیتم های ذکر شده،می توان در راستای افزایش شانس فرد در جهت اخذ پذیرش نقش بسزایی ایفا نماید.

زبان تدریس

بسیاری از رشته های مهندسی در مقطع دکترا در کشور روسیه به زبان انگلیسی ارائه میشوند .

حق کار

دانشجویان مقطع دکترا کشور روسیه مجوز کار در محدوده ای ۳۰ ساعته بصورت هفتگی دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین ۸ تا۱۰ یورو به ازای هر ساعت می باشد که که مجموع درآمد های حاصله از کار دانشجویی میتواند براحتی هزینه های زندگی و تحصیل فرد را در یک سال پوشش دهد.

 قبول وکالت و مشاوره در خرید و اجاره املاک و مستغلات در کشور  روسیه

اقامت روسیه (6)

 یکی راههای کمک به اخذ اقامت کشور  روسیه   خرید املاک و مستغلات مسکونی ، تجاری ، اداری ، صنعتی ، کشاورزی برای زندگی و همچنین دفتر کار برای ثبت شرکت و شریک تجاری است.
گروه بین المللی مشاورین یسنا مفتخر است با کادری مجرب و توانا یکی از بزرگترین مرکز مشاوره و وکالت در  خرید و پیش خرید ، فروش و پیش فروش املاک ( آپارتمان ، ویلا ، سوئیت، زمین ) بصورت نقد و اقساط در کشور کشور روسیه می باشد .  و همچنین این موسسه  تمام معاملات املاک و مستغلات را بدون واسطه و مستقیم با شرکتهای سازنده در کشور  کشور  روسیه  برای شما مشتریان گرامی انجام می دهد.

قبول وکالت و مشاوره در خدمات بازرگانی و تجاری در کشور روسیه

موسسه حقوقی بین المللی  یسنا  با بهرگیری از وکلای خوشنام و مجرب خدمات حقوقی ویژه خود را در قالب قبول وکالت و ارائه مشاوره حقوقی در خصوص خدمات بازرگانی و تجاری در کشور روسیه  به شرح ذیل می باشد:
۱- قبول وکالت و مشاوره در گرفتن نمایندگی از جمله نمایندگی انحصاری از شرکتهای معتبر و بین المللی کشور   روسیه  .
۲- قبول وکالت و مشاوره در واردات و صادرات کلیه کالاهای مجاز بازرگانی از کشور ایران به کشور روسیه و بلعکس .
۳- قبول وکالت و مشاوره در حمل ونقل بین المللی ( هوائی ، دریایی ، زمینی ) از  روسیه  به ایران و بلعکس .
۴- قبول وکالت و مشاوره در اخذ کلیه قراردادهای بازرگانی بین تجار و شرکتهای ایرانی با تجار و شرکتهای کشور روسیه.
۵- قبول وکالت و مشاوره در خرید و تهیه انواع کالا از کشور روسیه برای ایرانیان .

قبول وکالت و مشاوره در خدمات بانکی بین المللی و نقل و انتقالات ارزی در کشور روسیه

موسسه حقوقی بین المللی  یسنا  با بهرگیری از وکلای خوشنام و مجرب خدمات حقوقی ویژه خود را در قالب قبول وکالت و ارائه مشاوره حقوقی در خصوص خدمات بانکی بین المللی و نقل و انتقالات ارزی کشور روسیه  به شرح ذیل می باشد:
۱- قبول و کالت و مشاوره در باز کردن حساب بانکی در کشور روسیه.
۲- قبول وکالت و مشاوره در گشایش اعتبار ( BG   )  برای خرید کلیه کالاهای کشور روسیه.
۳- قبول وکالت و مشاوره در صدور ( LC ) ضمانت نامه بانکی در کشور روسیه.
۴- قبول وکالت و مشاوره در فاینانس پروژه ها از شرکتهای کشور روسیه.
۵- قبول وکالت و مشاوره در صدور حواله ارزی و همچنین انتقال ارز فی مابین کشورهای ایران و روسیه.

هزینه زندگی در روسیه

 به طور کلی هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی کشور روسیه  پایین است که علت آن وجود یارانه ای است که از سوی دولت این کشور به آموزش تخصیص داده شده است.
یک مزیت مهم در زمینه شهریه دانشگاه ها یکسان بودن شهریه دانشگاه ها برای دانشجویان روسی و دانشجویان خارجی است.

هزینه ها در روسیه را برای دانشجویان می توان به شرح زیر تقسیم بندی نمود:

هزینه تحصیل

هزینه سالیانه تحصیل در مقاطع و دانشگاه ها و شهرهای مختلف روسیه متغییر می باشد. اما میانگین شهریه سالیانه از ۱۲۰۰ تا حداکثر ۵۰۰۰ دلار در سال است.  میانگین شهریه پرداختی توسط دانشجویان در سال کمتر از ۴۰۰۰ دلار است، که در مقایسه با بسیاری از کشورهای دنیا نظیر ترکیه و مالزی نیز ارزان تر است.

هزینه خورد و خوراک

هزینه های زندگی قطعا با توجه به شرایط و سبک زندگی فردی دانشجویان مختلف متفاوت است. اما طبق تجربه عینی دانشجویان ایرانی که در حال حاضر در روسیه به سر می برند، ماهانه بین ۱۵۰ الی ۲۰۰ دلار برای پرداخت هزینه های مربوط به مواد غذایی در سن پترزبورگ کفایت می کند. اما هزینه ها در شهر مسکو بیشتر است.

هزینه مسکن

بسته به اینکه دانشجو در خوابگاه یا سوئیت دانشجویی و یا آپارتمان های مستقل زندگی نمایند، هزینه ها از ۳۰ تا ۲۰۰ دلار به ازای هر ماه در خوابگاه، و بین ۴۰۰الی ۷۰۰ دلار به ازای سوئیت های دانشجویی و یا بیشتر از آن به ازای آپارتمان های یک یا دو خوابه در شهرهای مسکو و سن پترزبورگ هزینه در بر دارد.

هزینه رفت و آمد

رفت و آمد در شهرهای روسیه عمدتاً بوسیله وسایل نقلیۀ عمومی کارآمد انجام میگیرد و هزینه آن برای دانشجویان، از ۳۰ تا ۴۵ دلار در ماه میباشد.

اتحادیه اروپا ( شینگن )  یک اتحادیه اقتصادی و سیاسی است که از ۲۸ کشور اروپایی تشکیل شده است( روسیه  کشوراروپایی بوده ولی جزء اتحادیه اروپا شینگن نمی باشد )

۱- آلمان پایتخت برلین ۲- فرانسه پایتخت پاریس ۳- ایتالیا پایتخت رم ۴- اسپانیا پایتخت مادرید ۵- بلژیک پایتخت بروکسل ۶- بلغارستان پایتخت صوفیه ۷- قبرس پایتخت نیکوزیا ۸- جمهوری چک پایتخت کپنهاک ۹- استوانی پایتخت تالین ۱۰- فنلاند پایتخت هلسینکی ۱۱- یونان پایتخت آتن ۱۲- مجارستان پایتخت بوداپست ۱۳- جمهوری ایرلند پایتخت دوبلین ۱۴- لتونی پایتخت ریگا ۱۵- لیتوانی پایتخت ویلنیوس ۱۶- لوکزامبورگ پایتخت لوکزامبورگ ۱۷- مالت پایتخت والتا ۱۸- هلند پایتخت آمستردام ۱۹- لهستان پایتخت ورشو ۲۰- پرتغال پایتخت لیسبون ۲۱- رومانی پایتخت بخارست ۲۲- اسلواکی براتیسلاوا ۲۳- اسلوونی پایتخت لیوبلیانا ۲۴- سوئد پایتخت استکهلم ۲۵- کرواسی زاگرب

خدمات گروه حقوقی و بین المللی مشاورین یسنا در کشور روسیه شامل موارد زیر می شود:

۱- افتتاح حساب بانکی شخصی دریکی از بانکهای کشور روسیه
۲- اخذ گواهی بانکی در کشور روسیه
۳- افتتاح حساب بانکی بنام شرکت روسی ثبت شده در کلیه مناطق کشور روسیه
۴- اخذ پروانه فعالیت اداری برای فعالیت شرکت در کشور روسیه
۵- اخذ بیمه سلامت کشور روسیه
۶- اخذ بیمه نامه برای شرکت ثبت شده روسی  در کلیه مناطق کشور روسیه
۷- اخذ پروانه مالیاتی برای شرکت روسی در کلیه مناطق کشور روسیه
۸- اخذ وکالت نامه مبنی بر کار وهدف از اقامت کشور روسیه ( اروپا) برای اشخاص حقیقی و حقوقی
۹- بررسی مدارک لازم برای سفرواقامت ، تاسیس شرکت و اجاره دفتر اداری توسط وکیل رسمی در کشور روسیه
۱۰- – خرید سیم کارت تلفن همراه در کلیه مناطق کشور روسیه
۱۱- پرداخت تمام هزینه های مربوط به مدیریت فرآیند سرمایه گذاری و اخذ اقامت در روسیه توسط سرمایه گذار
۱۲- آماده سازی برای اخذ مدارک تاسیس شرکت و یا هر گونه سرمایه گذاری در روسیه
۱۳- ارایه اصلاعات و قوانین تجاری وبازرگانی کشور روسیه ( اروپا) به اشخاص حقیقی و حقوقی
۱۴- نظارت و بررسی تمام مدارک مربوط به سرمایه گذاری از طریق معاملات املاک و مستغلات ، ثبت شرکت و شریک تجاری شده توسط وکیل رسمی در کشور روسیه
۱۵- تهیه و تحویل مدارک لازم به دفتر اسناد رسمی در کشور روسیه
۱۶- درخواست بیمه اجتماعی کشور روسیه
۱۷–تشکیل پرونده برای اخذ شماره مالیاتی برای اتباع بیگانه در کشور روسیه
۱۸- تشکیل پرونده برای اخذ اقامت و یا کارت اقامت کشور روسیه
۱۹- پرداخت هزینه های مربوط به ثبت شرکت و شریک تجاری در کشور روسیه
۲۰- ثبت نام فرد سرمایه گذار در شهرداری محل در کلیه مناطق کشور روسیه
۲۱- دادن مشاوره به سرمایه گذار در مورد مسایل مالیاتی در کلیه مناطق کشور روسیه
۲۲- پرداخت هزینه های وکیل متخصص اقامت کشور روسیه
۲۳- دادن مشاوره به خریدار درباره کسب و کار ( ثبت شرکت و شریک تجاری ) در کشور روسیه
۲۴- پرداخت هزینه های وکیل متخصص سرمایه گذاری ، معاملات املاک و مستغلات ، اخذ اقامت ، ثبت شرکت و غیره در کشور روسیه
۲۵- تشکیل پرونده برای اخذ اقامت در سفارت کشور روسیه در تهران ( کشور جمهوری اسلامی ایران )
۲۶- امضاء مدارک خرید و قولنامه توسط وکیل متخصص به جای سرمایه گذار در کشور روسیه
۲۷- اخذ دعوتنامه برای خریدار از طرف شریک تجاری یا فروشنده املاک و مستغلات جهت گرفتن ویزای روسیه
۲۸- ساپورت و کمک خریدار به مدت ۹۰ روز جهت پیگیری کارهای اداری به محض ورود به کشور روسیه
۲۹- همراهی خریدار توسط وکیل برای پروسه انگشت نگاری و استهلام عدم سوء پیشینه به محض ورود خریدار به کشور روسیه
۳۰- کمک و ساپورت خریدار جهت بستن قرارداد با شرکت های آب،برق،گاز و ارایه دهنده خدمات اینترنتی در کشور روسیه
۳۱- اخذ ویزا ( اتحادیه اروپا شینگن ) ، فروش بلیط هواپیما ، رزرو هتل و هتل آپارتمان ، اجاره آپارتمان ، اجاره سوئیت ، اجاره و خرید اتومبیل در کشور روسیه
 موسسه حقوقی و بین المللی یسنا مرکز پاسخگویی به سوالات شما با استفاده از کارشناسان مجرب و متخصص در زمینه اخذ اقامت ، اخذ ویزا ، سرمایه گذاری ، ثبت شرکت ، گرفتن شریک تجاری ، خرید و پیش خرید ملک ،  قبول وکالت ، خدمات بازرگانی و تجاری ، خدمات بانکی و بین المللی ، خدمات ارزی ، خدمات تسهیلاتی ، خدمات بیمه ای در کشور انگلستان و کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و آسیا از جمله امارات متحده عربی و کشورهای حاشیه خلیج فارس و نیز کشورهای امریکا ، کانادا و استرلیا و غیره آماده پاسخگویی به مشتریان گرامی می باشد.به منظور استفاده از خدمات گروه ما تنها کافیست با ما تماس حاصل فرمایید.